مشاور املاک (آریزونا) • راهنمای خرید خانه

6,639

مشاوران املاک در آریزونا

Join Iranian Realtor

آمریکا یکی از قدرت‌های مطرح اقتصادی جهان است که زندگی مردم آن در سطح بالایی قرار دارد، این کشور بخشی از پیشرفت خود را مدیون مهاجرانی است که باعث رشد و توسعه آن شده‌اند. ایرانیان یک گروه از مهاجران آمریکا هستند که با کار و تلاش موفقیت‌های خوبی کسب کرده‌اند. فرصت‌های برابر تحصیل و اشتغال باعث شده تا بسیاری زندگی در یکی از 50 ایالت آمریکا را برگزینند. آریزونا یکی از این ایالت‌ها است که زندگی در آن طرفداران زیادی دارد. اگر قصد خرید ملک در آریزونا را دارید پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را تا آخر دنبال کنید.

میمی صادقی - مشاور املاک آریزونا

درباره آریزونا

آریزونا ششمین ایالت بزرگ آمریکا است و شهر فینیکس به عنوان پرجمعیت‌ترین شهر و مرکز آن شناخته می‌شود. این ایالت کوهستانی است آب‌وهوای معتدل بیابانی دارد. تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدل شناخته شده‌ترین شرایط آب‌وهوایی آریزونا است.

این ایالت در امتداد خط آبی رودخانه کلورادو با مکزیک مرز مشترک دارد و به دلیل تولید ناخالص داخلی بالا از نظر اقتصادی در آمریکا اهمیت دارد. معادن این ایالت بسیار پر رونق هستند و اگرچه چندین شهر صنعتی آن تاکنون تعطیل شده‌اند اما همیشه شغلی در این زمینه برای جویندگان کار پیدا می‌شود.  اگر قصد زندگی و خرید خانه در این ایالت را دارید تعدادی مشاور املاک در این ایالت مستقر هستند که می‌توانند به شما برای انتخاب بهترین گزینه کمک کنند. درست است که شهرهای پرجمعیتی مثل فینیکس در این ایالت بسیار پر جنب و جوش هستند اما اگر به محیط‌های آرام علاقه دارید می‌توانید در شهرهای قدیمی‌تر و آرام‌تر این منطقه یک خانه مناسب برای خود خریداری کرده و زندگی دلخواه خود را بسازید.

مشاور املاک آریزونا - خرید خانه در آریزونا

ترکیب جمعیتی و فرهنگی ایالت آریزونا

آریزونا مثل اغلب ایالت‌های آمریکا چند فرهنگی است و اغلب ساکنان فینیکس و شهرهای مهم این ایالت را آمریکایی‌های لاتین تبار تشکیل می‌دهد. دانشگاه ایالتی آریزونا یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های آمریکا از نظر تعداد دانشجویان به شمار می‌آید. سیستم حمل و نقل عمومی این ایالت شامل اتوبوس، تاکسی و مترو است، بیشتر مردم ساکن شهرهای بزرگ ترجیح می‌دهند برای رفت‌وآمد به محیط کار و زندگی از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند. از آنجا که آریزونا از نظر وسعت بزرگ است اغلب مردم این ناحیه ترجیح می‌دهند، خودرو شخصی هم داشته باشند.

بسیاری فینیکس مرکز آریزونا را یکی از بهترین شهر‌های آمریکا برای زندگی می‌دانند. این شهر از نظر تعداد جاذبه‌های توریستی در آمریکا بسیار مشهور است و سالانه تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می‌کند. علاوه بر شرایط اقتصادی مطلوب در این ایالت موزه‌ها و گالری‌های زیادی قرار دارد که آن را برای هنرمندان به یک ایالت جذاب تبدیل کرده است.

IranianRealtor.org - Top Iranian Realtors

مردم آریزونا بسیار شاد و اهل تفریح هستند و زندگی در این ایالت برای دانشجویان و سایر ساکنان این منطقه بسیار شاد و جذاب است.

به نسبت کالیفرنیا که ایرانیان زیادی دارد، جمعیت ایرانیان آریزونا کم‌تر است و این افراد اغلب در شهرهای بزرگ مثل فینیکس ساکن هستند یا در محیط‌های دانشجویی و دانشگا‌ه‌ها مشغول تحصیل ‌اند.

خرید خانه در آریزونا

خریدن خانه در آریزونا می‌تواند کار سخت و پر استرسی باشد، این ایالت بسیار وسیع است و ترکیب جمعیتی پراکنده‌ای دارد، برخی شهرهای آن بسیار پرجمعیت هستند و در مقابل نقاط کم جمعیت و آرام زیادی هم دارد. انتخاب اینکه کدام شهر یا محله برای شما مناسب‌تر است نخستین گامی است که برای خرید خانه در آریزونا باید بردارید.

خرید ملک در بدو ورود به این ایالت شاید انتخاب مناسبی نباشد، لازم است مدتی در این منطقه زندگی کنید و ضمن آشنایی با محیط فرهنگی و امکانات، بهترین محل برای زندگی خود را انتخاب کنید.

مشاور املاک ایرانی در آمریکا وظیفه دارند بهترین موارد موجود برای خرید را به شما معرفی کنند و در کلیه مراحل خرید خانه شما را همراهی کنند. اگر قصد دریافت اقامت دائم آمریکا از طریق خرید ملک را دارید، باید به شما گوشزد کنیم که مالکیت یک خانه، تضمینی برای پذیرش درخواست اقامت شما نیست و به همین دلیل مهاجرت از طریق خرید ملک گزینه مناسبی برای دریافت اقامت نیست.

برای شما که قصد کار و زندگی در آریزونا را دارید، وب سایت‌های مختلفی به زبان فارسی و انگلیسی مشغول فعالیت هستند که با جستجو در آن می‌توانید محدوده قیمت ملک در آریزونا را بشناسید. همچنین مشاوران املاک فارسی زبان که با فرهنگ و نیازهای شما آشنا هستند می‌توانند بهترین گزینه‌ها برای خرید ملک را به شما معرفی می‌کنند.

خرید ملک در آریزونا یک سرمایه گذاری است که البته در کوتاه مدت سود زیادی ندارد اما می‌تواند به ایجاد حس تعلق خاطر به این ایالت و زندگی راحت‌تر شما کمک کند.

چگونگی خرید خانه در آریزونا

مراحل خرید خانه معمولا به این ترتیب است که ابتدا با کمک مشاوران املاک فارسی زبان خانه دلخواه خود را پیدا می‌کنید، سپس استعلام می‌گیرد که خانه برای خرید و فروش مشکل قانون نداشته باشد. فراموش نکنید برنامه‌های توسعه شهرداری منطقه را هم بررسی کنید تا ببینید برای منطقه‌ای که قصد خرید ملک در آن را دارید برنامه خاصی نداشته باشد. برنامه‌های توسعه‌ای می‌تواند در ارزش آینده ملک و شرایط زندگی شما تاثیر مستقیم داشته باشد.

Jigar - Persian Dating App

بعد از اینک شرایط ملک را به خوبی بررسی کردید، وقت آن رسیده که در یکی از دفاتر رسمی اسناد مبادله ملک را ثبت کنید. معمولا اگر وامی برای خرید خانه دریافت نکنید، مراحل کار 25 تا 30 روز زمان می‌برد. برای خانه‌هایی که با وام خریداری می‌شوند این مدت کمی بیشتر است.

شما باید 2 درصد مالیات ملک را پرداخت کنید و کلیه مبالغ قانونی که ایالت برای خرید ملک را تعیین کرده بپردازید، در نهایت با پرداخت وجه به مالک، خانه به نام شما ثبت خواهد شد.

دقت کنید کلیه مراحل کار خرید خانه به صورت قانونی انجام شود در غیر این صورت ممکن است در دراز مدت با مشکل مواجه شوید.

هزینه خرید و اجاره خانه در آریزونا

متوسط هزینه اجاره یک آپارتمان تک خوابه مرکز شهر در آریزونا 700 تا 1500 دلار است ، هر خانه سه خوابه معمولا با قیمت 1500 تا 2500 دلار قابل اجاره است. اگر این هزینه ماهانه برای شما زیاد است می‌توانید در بخش‌های خارج شهر با قیمت مناسب‌تری خانه اجاره کنید.

قیمت خرید خانه بسته به موقعیت مکانی، امکانات، مصالح بکار رفته در ساختمان، نوساز بودن و عوامل بسیار دیگری متغیر است. معمولا متوسط قیمت ملک چیزی حدود 570 هزار دلار است اما خانه‌های بزرگ و فول امکانات، سقف قیمتی مشخصی ندارند و گاهی بیش از یک میلیون دلار معامله می‌شوند.

متوسط هزینه سالانه حمل و نقل در این ایالت ۷۵۰۰ دلار، غذا 6200 دلار و مسکن 8700 دلار است. اگر قصد خرید خانه در آریزونا را دارید باید همه هزینه‌ها را در کنار هم در نظر داشته باشید.

مشاور املاک آریزونا

بهترین مشاوران املاک آریزونا از دولت ایالتی مجوز دریافت کرده‌اند و به همین دلیل به سامانه جامع کامپیوتری این ایالت متصل هستند. مزیت این مشاوران آن است که به تمام اطلاعات خانه‌هایی که در حال فروش و اجاره  هستند دسترسی دارند و این گزینه‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا انتخاب بهتری داشته باشید.

شما می‌توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت یا نگاهی به تبلیغات سطح ایالت، مشاوران املاک ایرانی را شناسایی کنید. اگر به دنبال بهترین‌ها هستید، مشورت با ساکنان محلی و شهروندان می‌تواند به شما کمک کند انتخاب بهتری داشته باشید.

مشاور در کلیه مراحل خرید کنار شما می‌ماند و ضمن اطلاع رسانی دقیق از شرایط ملک و قیمت‌ها، در بین گزینه‌های موجود آن‌ها که برای شما مناسب‌تر هستند را معرفی می‌کنند.

بهترین شهرهای آریزونا برای زندگی

در اینجا به برخی از مشهورترین شهرها که از نظر موقعیت جغرافیایی و اقتصادی شرایط مطلوبی برای زندگی دارند اشاره می‌کنیم.

فینیکس

این شهر مرکز ایالت آریزونا است که تراکم جمعیت بالایی دارد و اغلب ساکنان آن لاتین تبار هستند. این شهر یکی از شهرهای پرجمعیت آمریکا است و ظرفیت اجتماعی بسیار بالایی دارد.

تابستان‌های فینیکس گرم و زمستان‌های آن معتدل است. نرخ رشد و توسعه فینیکس بسیار بالا است و از این جهت برای کار و زندگی گزینه بسیار مناسبی است. این شهر دانشگاه معروفی دارد که از نظر کیفیت آموزشی بسیار مطلوب است، فوتبال آمریکایی در این شهر طرفداران زیادی دارد و تیم فینیکس بسیار محبوب است.

هزینه مسکن در این شهر به نسبت سایر شهرهای ایالت بالا است اما اگر در مرکز شهر نتوانید خانه بخرید، در حاشیه شهر مراکز کم جمعیت با قیمت مناسبی وجود دارد که امکاناتش هم در سطح مطلوبی است.

اسکاتسدیل

شهری در مجاورت فینیکس است که به جهت نزدیکی به مرکز آریزونا مهم است. بیش از ۱۰۰ گالری هنری در این شهر مستقر است و برای علاقه‌مندان هنر یک گزینه عالی است که هر ساله گردشگران زیادی را جذب می‌کند. آ‌ن‌ها که از شلوغی فینیکس گریزان هستند این شهر را برای زندگی انتخاب می‌کنند. هر ساله چندین مراسم مختلف هنری در این شهر برگزار می‌شود و رستوران‌های مختلف آن فرصت مناسبی برای تفریح و استراحت فراهم کرده است.

امکانات رفاهی در سطح مطلوبی است و قیمت‌ها هم به نسبت مرکز ایالت مناسب‌تر است. داخل شهر وسایل نقلیه عمومی به راحتی پیدا می‌شوند اما اگر قصد رفت و آمد به فینیکس را داشته باشید خوب است از وسیله شخصی استفاده کنید.

توسان

دومین شهر پرجمعیت آریزونا است که البته جمعیت آن پراکندگی بیشتری نسبت به فینیکس دارد. اگر به طبیعت و طبیعت گردی علاقه دارید این شهر برای شما گزینه مناسبی است چرا که اطراف آن مناظر بکر طبیعی زیادی وجود دارد و به دلیل پراکندگی جمعیت آرامش زیادی هم دارد.

کلندیل

یکی از شهرهای پر جمعیت نزدیک مرکز ایالت است که سالانه همایش و نمایشگاه‌های متعددی در آن برگزار می‌شود. مراکز تجاری متعدد، آن را به یکی از مکان‌های خرید جذاب تبدیل کرده است. این شهر از لحاظ امکانات رفاهی در سطح مطلوبی قرار دارد.

استادیوم دانشگاه فینیکس هم در این شهر قرار دارد و به همین دلیل هر ساله میزبان رویدادهای ورزشی متعددی است.

شهرهای این ایالت به دلیل جمعیت کم ایرانی‌ها برای ما خیلی شناخته شده نیستند، اگر قصد خرید خانه در آریزونا را دارید حتما با مشاوران املاک کاربلد مشورت کنید.

EXT LINKS:

ممکن است شما دوست داشته باشید