مشاور املاک (جورجیا) • راهنمای خرید خانه

6,399

مشاوران املاک در جورجیا

Join Iranian Realtor

خرید خانه همیشه استرس‌زا است اما به عنوان یک شهروند خارجی که در یک کشور دیگر قصد خرید خانه دارید این کار استرس بیشتری هم دارد. خرید خانه در آمریکا هم برای مهاجران کار ساده‌ای نیست. آمریکا یکی از کشورهای پیشرفته و به اصطلاح جهان اول است که میزبان جمعیت بزرگی از مهاجران است. در سراسر 50 ایالت این کشور افرادی با فرهنگ‌های مختلف با صلح در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند اما کجا برای زندگی شما مناسب‌تر است. ایرانی‌ها بخشی از این جامعه هستند که در سراسر این کشور پراکنده هستند. جورجیا یکی از ایالت‌هایی است که جمعیت بزرگی از ایرانی‌ها در آن زندگی می‌کنند به همین دلیل شاید برای شما و اعضای خانواده‌تان انتخاب خوبی باشد. اگر قصد خرید خانه در جورجیا را دارید، در این مطلب هر آنچه لازم است بدانید را پیدا می‌کنید.

درباره جورجیا

مشاور املاک در آتلانتا جورجیا

به صورت سنتی بیشتر ساکنان جورجیا را سفید پوستان تشکیل می‌دهند اما طی سالیان جمعیت بزرگی از سیاه پوستان هم در این منطقه ساکن شده‌اند. این ایالت به مناظر طبیعی زیبا مشهور است و یکی از ایالت‌هایی است که از نظر تولید ناخالص داخلی وضعیت بسیار مطلوبی دارد. اگر جورجیا یک کشور مستقل بود می‌توانست یازدهمین کشور ثروتمند دنیا باشد. مرکز این ایالت شهر آتلانتا است که به عنوان مرکز یک ایالت و شهری بزرگ هزینه زندگی در آن چندان هم گران نیست.

در این ایالت فرصت‌های شغلی زیادی وجود دارد و به ویژه در آتلانتا شانس این را دارید که برای کمپانی‌های بین المللی بزرگ مشغول کار شوید. این ایالت بیش از 10 میلیون جمعیت دارد که بیش از 1 میلیون نفر آن را مهاجران تشکیل می‌دهند.

حمل و نقل هوایی در این ایالت بسیار پررونق است و محصولات کشاورزی بخش مهمی از تولیدات این منطقه را تشکیل می‌دهد.

تغییرات فصل در این ایالت به خوبی احساس می‌شود و از این جهت به ایران شبیه است، شاید یکی از دلایل علاقه هم‌میهنان به زندگی در این منطقه هم همین باشد. زمستان‌های جورجیا چندان طولانی نیست و سرما در آن شدت نمی‌گیرد. جنگل، دره یا اقیانوس هر چیزی که بخواهید در این منطقه یافت می‌شود.

کیفیت زندگی در تمام شهرهای این ایالت یکسان نیست اما به دلیل وضعیت اقتصادی مطلوب این منطقه، امکانات رفاهی آن در بیشتر شهرها وضعیت مناسبی دارد. دانشگاه‌ها و کالج‌های بسیار باکیفیتی در سطح این ایالت یافت می‌شوند که در سراسر آمریکا بسیار مشهور هستند. تقریبا تمام رشته‌های تحصیلی پرطرفدار را می‌توانید در دانشگاه‌های این منطقه پیدا کنید و برحسب علاقه خود مشغول تحصیل شوید.

خرید خانه در جورجیا

IranianRealtor.org - Top Iranian Realtors

مشاور املاک جورجیا - یانی مباشریان

در اطراف شهرها به ویژه آتلانتا شما می‌توانید محله‌های منحصر به فرد جالبی پیدا کنید که برای زندگی شرایط بسیار مطلوبی دارند. جورجیا یکی از امن‌ترین ایالت‌های آمریکا به شمار نمی‌آید اما میزان جرائم خشونت آمیز در این منطقه چندان زیاد نیست. به همین دلیل اگر محله مناسبی برای خود انتخاب کنید با خیال راحت می‌توانید زندگی کنید و از بابت امنیت مشکلی نخواهید داشت.

حقیقت این است که در جورجیا هم مکان‌های خوب زیاد است و هم مکان‌های بد، پس برای خرید خانه عجله نکنید، قبل از هر کاری خوب است مدتی در مناطق مختلف جستجو کنید، با ساکنان در مورد شرایط زندگی‌شان حرف بزنید و در نهایت تصمیم‌گیری کنید.

چگونگی خرید خانه در جورجیا

اگر قصد دریافت اقامت دائم آمریکا از طریق خرید ملک را دارید باید به شما اطلاع دهیم، قانون خاصی در این خصوص وجود ندارد و خرید خانه در جورجیا تضمینی برای دریافت مجوز اقامت برای شما نخواهد بود. خرید خانه برای افرادی که اقامت این کشور را دارند بهترین گزینه برای زندگی راحت‌تر و یک سرمایه گذاری طولانی مدت برای خانواده است اما اگر مجوز اقامت ندارید پیشنهاد می‌کنیم بیشتر تحقیق کنید.

برای خرید خانه پیش از هر کاری لازم است تصمیم بگیرید قصد دریافت وام دارید یا خیر، چر اکه بودجه نهایی شما مشخص می‌شود و همچنین لازم است بدانید مراحل ثبت نهایی سند ملک برای آن‌ها که وام می‌گیرند کمی بیشتر طول می‌کشد و ممکن است 1 ماه درگیر انجام مراحل اداری کار باشید.

خانه‌های ویلایی نسبت به آپارتمان‌ها گران‌تر هستند و همیشه در شهرک‌های اطراف شهرهای بزرگ‌تر خانه‌هایی با قیمت مناسب‌تر یافت می‌شوند به همین دلیل از جستجو در این مناطق غافل نشوید.

هزینه‌های خرید و اجاره ملک در جورجیا

هزینه خرید و اجاره ملک در ایالت جورجیا به امکانات رفاهی محله، نوع خانه، مصالح بکار رفته در ساختمان و شرایط فروشنده بستگی مستقیم دارد به همین دلیل قیمت از خانه‌ای به خانه دیگر متفاوت است.

یک مشاور املاک ایرانی در آمریکا که با فرهنگ و زبان شما آشنا است بهترین گزینه است که می‌توانید نیازها و بودجه خود را با او در میان بگذارید تا خانه دلخواه‌تان را پیدا کند. بودجه شما نقش حیاتی در انتخاب خانه و خرید یا اجاره آن دارد به همین دلیل بهتر است در این مورد با مشاور خود صادق باشید.

Jigar - Persian Dating App

قیمت اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز ایالت جورجیا چیزی بین 1200 تا 1900 دلار هزینه خواهد داشت، هزینه اجاره خانه در مناطق حومه شهر ارزان‌تر است و یک آپارتمان یک خوابه را در این مناطق می‌توانید با قیمت 800 تا 1500 دلار اجاره کنید.

قیمت اجاره خانه‌های بزرگ بیشتر از دو اتاق خواب در مرکز شهر حدود 2000 تا 3500 دلار است و در حومه شهر برای اجاره آن باید چیزی بین 1400 تا 2500 دلار پرداخت کنید.

خرید خانه یک خواب در مرکز شهر در هر متر مربع میانگین 1800 تا 4500 دلار و در حومه شهر 1000 تا 2200 دلار هزینه دارد. این قیمت‌های ثابت نیستند و در بازه‌های زمانی مختلف تغییر می‌کنند، بنابراین زمانی‌که این مطلب را می‌خوانید ممکن است کمی قیمت‌ها تغییر کرده باشد.

مشاور املاک ایرانی در جورجیا

برای یافتن بهترین مشاور املاک جورجیا بهتر است به جای توجه به سن فرد و جنسیت فرد یا بزرگی و کوچکی دفتر املاک به پشتکار و جدیت افراد توجه کنید. یک مشاور املاک خوب ابتدا سوالات دقیقی از شما می‌پرسد تا شرایط و نیازهایتان را بسنجد و سپس آن‌قدر پیگیری می‌کند تا خانه‌تان را پیدا کنید. خرید یا اجاره فرقی نمی‌کند مشاور خوب همیشه گزینه‌های زیادی روی میز خود دارد.

مشاور املاک ایرانی برای شما گزینه بسیار مناسبی است چرا که علاوه بر شناخت از منطقه جغرافیایی نیازهای هم‌زبانان خود را هم بهتر درک می‌کند. به دلیل وجود جمعیت بزرگی از ایرانیان در جورجیا مشاوران فارسی زبان زیادی هم در این منطقه وجود دارد که برای شما یک مزیت است چرا که راحت‌تر می‌توانید از بین گزینه‌های موجود بهترین را برای خودتان انتخاب کنید. مشاور در خصوص قیمت گذاری و شیوه مذاکره هم باتجربه است و می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند تا بهتر تصمیم‌گیری کنید و راحت‌تر با فروشنده به توافق برسید.

بهترین شهرهای جورجیا برای زندگی

برای اینکه با بهترین شهرهای جورجیا برای زندگی آشنا شوید ما هم در اینجا اطلاعاتی را در اختیار شما می‌گذاریم تا راحت‌تر تصمیم بگیرید.

آتلانتا

آتلانتا مرکز ایالت جورجیا است و به عنوان یک شهر بزرگ امکانات رفاهی زیادی دارد، رستوران‌های متعدد که برای هر سلیقه‌ای غذایی در آن یافت می‌شود. این شهر مثل نیویورک پر رفت‌وآمد و شلوغ است، شور زندگی در طول شبانه روز در آتلانتا قابل حس کردن است. نمایش کمدی، تئاتر یا گالری همیشه چیزی برای سرگرم شدن پیدا می‌شود. در محله‌های مختلف امکانات رفاهی و آموزشی خوبی دیده می‌شود و از نظر هزینه زندگی هم شهر چندان گرانی محسوب نمی‌شود.

ایوانز

بر اساس شاخص‌های علمی شهر ایوانز بهترین امکانات رفاهی و شرایط مطلوب را برای زندگی در اختیار دارد. این شهر از نظر جمعیت به بزرگی آتلانتا نیست اما شاخص‌ها سطح زندگی مطلوب آن را به خوبی نشان می‌دهد. آب‌وهوای آن هم گرم و مرطوب است و در بیشتر اوقات سال معتدل است. محله‌های مختلف آن به امکانات رفاهی، مراکز خرید و رستوران‌های متعدد دسترسی دارند و شما در این شهر به راحتی می‌توانید زندگی کنید. محله‌های اطراف شهر از نظر قیمت خانه شرایط خوبی دارند و شانس شما برای اینکه در این مناطق خیلی سریع‌تر صاحب خانه شوید هم زیاد است. ایوانز در بین ایرانیان زیاد شناخته شده نیست و جمعیت ایرانیان آن نسبت به آتلانتا بسیار کمتر است.

وود استوک

یکی دیگر از شهرهای شناخته شده جورجیا وود استوک است که به وود استاک هم شهرت دارد. این شهر از نظر امکانات رفاهی رتبه 17 را در بین شهرهای آمریکا در اختیار دارد. در این شهر می‌توانید با آرامش زندگی کنید و آن‌ها که از شلوغی شهرهای بزرگ گریزان هستند می‌توانند در این منطقه به دنبال خانه دلخواه خود بگردند. محله‌های مختلف شهر از نظر امکانات رفاهی شرایط خوبی دارند اما ویژگی‌های فرهنگی هر کدام خاص است و قبل از خرید خانه بهتر است در این خصوص کمی تحقیق کنید.

جورجیا شهرهای کوچک و شهرک‌های زیادی هم دارد که بسیاری از آن‌ها به دلیل وجود مناظر طبیعی زیبا و نزدیکی به اقیانوس مکان‌های رویایی برای کار و زندگی هستند. شما بسته به ایده‌آل خود می‌توانید برای آینده روشن‌تر شغلی راهی آتلانتا شوید یا جایی در شهرهای کوچک را برای زندگی آرام‌تر انتخاب کنید.

EXT LINKS:

ممکن است شما دوست داشته باشید