مشاور املاک (آیداهو) • راهنمای خرید خانه

4,257

مشاوران املاک در آیداهو

Join Iranian Realtor

زندگی در یک کشور جدید ممکن است برای هر فرد مهاجر با فراز و نشیب‌های فراوانی همراه باشد و همیشه یک اتفاق پیش‌بینی نشده که اصلا انتظارش را نداشتید پیش می‌آید. برای اینکه کمتر غافلگیر شوید حداقل کاری که می‌توانید انجام دهید پیش بینی شرایط، سوال کردن و مطالعه است. یکی از مراحل سخت و پیچیده زندگی در آمریکا خانه خریدن است که باید با شناخت دقیق انجام شود. آمریکا ایالت‌های مختلفی دارد، یکی از آن‌ها آیداهو است که به دلیل شرایط خاص آب‌وهوایی برای خرید خانه در آن باید دقت بیشتری داشته باشید. در این مطلب اطلاعات کاملی در مورد خرید خانه در آیداهو برای شما گردآوری کردیم همراه ما باشید.

آشنایی با آیداهو

آیداهو یکی از ایالت‌های غرب آمریکا است که زمستان‌های استخوان سوزی دارد، البته جای نگرانی نیست سازمان هواشناسی در این کشور بسیار دقیق است و معمولا اطلاعات صحیحی در خصوص تغییرات آب‌وهوا در اختیار شما می‌گذارد که می‌توانید بسته به شرایط تصمیم‌گیری کنید. آیداهو شهرهای کوچک زیادی دارد، بزرگترین شهر این ایالت بویزی است که حدود 223 هزار نفر جمعیت دارد، جوانان این منطقه ترجیح می‌دهند هرچه سریع‌تر به ایالت‌های بزرگتر بروند و رویاهای خود را آنجا دنبال کنند اما اگر شما به دنبال زندگی آرام هستید این منطقه برای شما مناسب است.

پاییز این منطقه بسیار زیبا است و یکی دیگر از نقاط قوت آن برگزاری مداوم جشن و پایکوبی در آن است، هر فصل و ماهی جشن محلی و ملی یکی از گروه‌های فرهنگی این منطقه مثل هندی، لاتین‌تبار یا جشن‌های ملی آمریکا است که مردم منطقه برای جشن گرفتن همه را مغتنم می‌شمارند.

میانگین درآمد مردم این منطقه حدود 50 هزار دلار است که برای یک زندگی نرمال سه نفره مناسب به نظر می‌رسد. نهر، رودخانه، کوه، جنگل و دریاچه هر چه از زیبایی‌های طبیعی این منطقه بگوییم کم است، مردم این ایالت از تفریحات متنوعی مثل قایقرانی، دوچرخه سواری، اتومبیلرانی، کمپ زدن در دل طبیعت، پیاده روی و دوچرخه سواری بهره‌مند هستند. علاوه بر این مردم سایر مناطق آمریکا هم برای تفریح و شادی به این ناحیه سفر می‌کنند.

آیداهو از نظر مساحت بسیار بزرگ است و چهاردهمین ایالت آمریکا به شمار می‌آید. امکانات رفاهی آن در سطح مطلوبی است و مدارس باکیفیتی در سطح منطقه پیدا می‌شود، البته به جز یک مورد دانشگاه بزرگ و معروفی ندارد اما برای ادامه تحصیل می‌توانید به ایالت‌های مجاور سفر کنید. سیب زمینی و گندم مهم‌ترین محصولات کشاورزی منطقه است و صنایع کوچک به صورت پراکنده در سطح ایالت مشغول کار هستند. ساکنان اولیه ایالت به تجارت خز مشغول بودند که البته در سال‌های اخیر تعداد آن‌ها به شدت کاسته شده است.

امکانات محله‌ها و شهرهای این منطقه متفاوت است و به قول مشاور املاک ارواین هیچ وقت در آمریکا با چشم بسته و عدم شناخت کافی خانه نخرید.

خرید خانه در آیداهو

جمعیت کوچکی از ایرانی‌ها در این ایالت به ویژه مرکز آن زندگی می‌کنند، اگر می‌خواهید به جامعه ایرانی نزدیک باشید توصیه می‌کنیم در مرکز آیداهو خانه بخرید.

IranianRealtor.org - Top Iranian Realtors

بهترین راهکار خرید خانه در آمریکا دریافت وام بانکی است که برای این کار ابتدا باید یک کار مناسب پیدا کرده باشید و مدارک لازم را هم تهیه کنید. در اختیار داشتن کارت بانکی هم برای دریافت وام لازم است اما اگر کمی وقت بگذارید و مراحل را به دقت طی کنید توان مالی شما برای خرید خانه در آیداهو افزایش پیدا می‌کند.

در آمریکا بازار ملک کاذب نیست به همین دلیل قیمت‌ها حقیقی هستند و به صورت آسانسوری افزایش پیدا نمی‌کنند، این ثبات قیمت کار خرید خانه را راحت‌تر می‌کند اما فرصت چانه زنی و تخفیف گرفتن که برای ایرانی‌ها بسیار جذاب است را از افراد می‌گیرد. فرصت خرید خانه بسیار محدود است و اگر در خانه اجاره‌ای هم ساکن باشید فرصت زیادی برای پیدا کردن خانه نخواهید داشت به همین دلیل کمک گرفتن از مشاوران املاک بهترین گزینه پیش روی شما است. همان‌طور که در سن خوزه مشاور املاک سن خوزه از قوانین و شرایط ایالتی اطلاع دارد در آیداهو هم می‌توانید از جدیدترین قوانین ایالتی از طریق مشاور خود مطلب شوید. شاید مشاور املاک بورلی هیلز به خانه‌های لوکس و بزرگ دسترسی داشته باشد اما در آیداهو هم خانه‌هایی در خیابان‌های زیبا با درختان سر به فلک کشیده پیدا می‌شوند که برای زندگی خانواده‌ها مکان بسیار مناسبی است.

برای خرید خانه با قیمت مناسب بهتر است به دنبال خانه‌هایی بروید که عمر بیشتری داشته باشند و کمی بازسازی بخواهند به این ترتیب قیمت‌ها به شکل چشمگیری کاهش پیدا می‌کند. اگر در مورد خرید خانه‌ای تردید داشتید سری در محل بزنید و امکانات رفاهی منطقه و میزان امنیت آن را بررسی کنید، به این ترتیب تصمیم گیری برایتان راحت‌تر می‌شود. شما می‌توانید تا حدود دو سوم قیمت خانه را در بسیاری موارد وام بگیرید که کار خانه‌دار شدن را ساده می‌کند اما قوانین در خصوص دریافت اقساط بسیار روشن است و اگر توان بازپرداخت ندارید ریسک نکنید، چرا که سرمایه خود را از دست خواهید داد.

قوانین مهاجرتی آمریکا هم کاملا واضح است هر فردی که ویزا داشته باشد اعم از دانشجویی یا توریستی در آمریکا می‌تواند خانه بخرد اما مالکیت ملک هیچ تضمینی برای دریافت اقامت دائم نیست، بنابراین اگر هدف شما از خرید ملک گرفتن اقامت است باید بگوییم شانسی ندارید.

چگونگی خرید خانه در آیداهو

مراحل خرید خانه در آمریکا تفاوت زیادی با ایران ندارد، مشاور املاک مشخصات خانه‌هایی که برای فروش گذاشته شده را به شما اطلاع می‌دهد و سپس با مشورت یکدیگر مواردی که مناسب‌تر است را برای بازدید انتخاب می‌کنید. توصیه ما این است که به حرف مشاور خود گوش دهید همان‌طور که مشاور املاک کلرادو ممکن است مواردی را پیشنهاد کند که با ملاک‌های شما چندان جور در نمی‌آید اما وقتی خانه را دیدید عاشق آن شدید، شاید در آیداهو هم جایی که انتظارش را ندارید خانه رویاهای خود را پیدا کردید. در این مورد به پیشنهاد مشاور اعتماد کنید، دیدن هیچ خانه‌ای ضرر ندارد.

پس از جستجوی ملک و یافتن خانه مرحله مذاکره بر سر قیمت است، پایه قیمت‌ها در محله‌های مختلف مشخص است و همچنان که مشاور املاک دلاور حدود قیمت همه خانه‌ها را می‌داند در آیداهو هم قیمت‌ها تقریبا مشخص است و از این باب بحثی با صاحب ملک پیش نخواهد آمد. پس از توافق نهایی به یک دفتر اسناد رسمی بروید و به شکل قانونی تمامی مراحل انتقال سند را انجام دهید. شما موظف هستید نرخ مالیات و سایر وجوه قانونی که دولت ایالتی مشخص کرده را پرداخت کنید. معمولا کمتر از 1 ماه سند به نام شما ثبت می‌شود، تنها در صورتی که وام دریافت کرده باشید کارها ممکن است کمی بیشتر زمان ببرد.

هزینه خرید و اجاره ملک در آیداهو

بهترین مرجع تعیین قیمت خرید و اجاره ملک مشاور املاک ایرانی در آمریکا است پس به نظر کارشناسی آن‌ها اعتماد کنید. قیمت‌ها بر اساس متراژ خانه، نیاز به بازسازی، عمر ساختمان، امکانات محل و بسیاری موارد دیگر متغیر است اما معمولا هزینه خرید و اجاره ملک در مرکز شهر بیشتر از حاشیه مناطق شهری است.

قیمت اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهرهای آیداهو بین 720  تا 1200 دلار است و همان خانه را در خارج شهر به قیمت 600 تا 1000 دلار می‌توانید اجاره کنید. هزینه اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر هم چیزی بین 1200 تا 2500 دلار است و در حاشیه شهرها به قیمت 900 تا 1500 دلار می‌توانید یک خانه سه خوابه اجاره کنید.

Jigar - Persian Dating App

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مراکز شهری آیداهو چیزی حدود 1400 تا 2600 دلار است و در اطراف شهرها هر متر مربع آپارتمان را می‌توانید به قیمت 900 تا 1700 دلار خریداری کنید.

مشاور املاک کنتیکت به درستی تاکید دارند که اگر می‌خواهید یک خانه را معامله کنید قبل از تصمیم‌گیری نهایی یک بار آخرین قیمت را از مراکز معتبر و آژانس‌های مسکن استعلام کنید تا از بابت به روز بودن قیمت‌ها خیالتان آسوده شود.

مشاوران املاک ایرانی در آیداهو

بهترین مشاور املاک آیداهو متعهد، امین و در کار خود متخصص هستند، این افراد که مراحل قانونی را طی کرده و از طرف دولت ایالتی مجوز فعالیت گرفته‌اند، می‌توانند به سرعت خانه دلخواه شما را پیدا کنند. همیشه در خصوص قیمت‌ها و قوانین انتقال سند با مشاور املاک خود مشورت کنید تا خدای نکرده با زیان مالی مواجه نشوید. مشاور خوب نه سن مشخصی دارد و نه از روی جنسیت می‌توان کیفیت کار یک مشاور را تشخیص داد، تنها از روی پیگیری و تعهد یک فرد است که می‌توان کیفیت کار او را سنجید. اگر خانه دلخواه خود را پیدا کردید بلافاصله مراحل ثبت نهایی را به مشاور بسپارید تا کارها سریع‌تر انجام شود، در غیر این صورت اگر با تردید و استرس پیش بروید ممکن است موقعیت‌های خوب زیادی را از دست بدهید.

بهترین شهرهای آیداهو برای زندگی

همان‌طور که در مطلب مشاور املاک آرکانزاس اشاره کردیم امکانات رفاهی مناطق مختلف آمریکا یکسان نیست، بنابراین پیش از خرید نهایی یک ملک لازم است با بهترین شهرهای آن منطقه برای زندگی آشنا شوید.

مشاور املاک هاوایی چیزهایی می‌داند که شاید عموم مردم از آن مطلع نباشند، پس در آیداهو هم سعی کنید قبل از هر چیزی دانش خود را نسبت به منطقه افزایش دهید. بهترین شهرهای آیداهو برای زندگی عبارت‌اند از:

بویزی

این شهر که برخی به آن بویسی هم می‌گویند بزرگترین و مهم‌ترین شهر ایالت است که دانشگاه ایالتی بویزی در آن مستقر است. امنیت، تمیزی و زیبایی درختان سر به فلک کشیده این منطقه از جاذبه‌های بسیار شناخته شده بویزی است. استادیوم فوتبال آمریکایی آلبرت سانز محل برگزاری رویدادهای ورزشی مهم منطقه است که هر ساله مردم در آن برای تماشای مسابقات دور هم جمع می‌شوند. انواع فروشگاه‌ها، مراکز خرید، رستوران و مراکز فرهنگی هم در کل شهر وجود دارد که شما و اعضای خانواده می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

پوکاتلو

شهری با بیش از 50 هزار نفر جمعیت است که در شهرستان بانوک ایالت آیداهو قرار دارد. این شهر با آنکه به بزرگی بویزی نیست اما امکانات رفاهی خوبی دارد و زندگی همیشه در آن جاری است. مردم شهر به کارهای خدماتی، صنایع کشاورزی و مشاغل کوچک مشغول هستند و از نظر درآمد و رفاه سطح متوسطی دارند. انواع رستوران‌ها، مراکز فرهنگی و امکانات رفاهی در سطح معمول آمریکا داخل این شهر هم وجود دارد. مردم از نژادهای مختلف با آرامش کنار هم زندگی می‌کنند و مشغول کار و فعالیت هستند. بسیاری از جوانان شهر به ایالت‌های بزرگتر می‌روند و زندگی در مناطق شهری شلوغ را به پوکاتلو ترجیح می‌دهند.

نامپا

این شهر بیش از 80 هزار نفر جمعیت دارد و یکی از مناطق مسکونی شناخته شده در آیداهو به شمار می‌آید. زندگی آرام در این منطقه جریان دارد و در نامپا هم گاهی مردم زمستان‌های سردی را تجربه می‌کنند. تزئینات و جشن‌های کریسمس دلگرمی مردم منطقه در زمستان‌های سرد است و محیط کوچک و دوستانه شهر با جشن‌های سال نو پرنشاط و دیدنی می‌شود و امکانات رفاهی مثل مدرسه، سالن اجتماعات و امکانات تفریحی در این شهر وجود دارد. طبیعت زیبا از جاذبه‌های آن است که زندگی در نامپا را بسیار جذاب کرده است.

حال که با شهرهای مشهور این منطقه آشنا شدید باید بگوییم ایرانی‌های این منطقه در مشاغل مختلف مشغول کار هستند و برخی از آن‌ها بیش از 40 سال است که در این منطقه ساکن شده‌اند. اگر قصد خرید خانه در این منطقه را دارید حتما از مشاوران کاربلد کمک بگیرید.

ممکن است شما دوست داشته باشید