مشاور املاک (آیووا) • راهنمای خرید خانه

112

وقتی صحبت از مهاجرت به میان می‌آید آمریکا اولین گزینه‌ای است که به ذهن ایرانی‌ها می‌رسد، چراکه در رسانه‌های مختلف، زیاد در مورد آن صحبت می‌شود و امکانات پیشرفته این کشور در حوزه کار و تحصیل برای همه شناخته شده است. اگر قصد زندگی در این کشور را دارید تهیه مکانی برای زندگی یکی از دغدغه‌های اصلی شما خواهد بود که به شناخته دقیق جغرافیا و ویژگی‌های فرهنگی این کشور وابسته است. در میان 50 ایالت آمریکا آیووا کمتر از سایرین شناخته شده و ویژگی‌های مناسب آن برای زندگی به اندازه کافی معرفی نشده است. در این مطلب بیشتر با این ایالت و راهکارهای خرید خانه در آن آشنا می‌شوید.

Home of Iranian Realtors | مشاوران املاک در آمریکا و کانادا

درباره آیووا بیشتر بدانید

آیووا بیست و نهمین ایالت آمریکا است که به این کشور ملحق شده و در غرب میانه ایالات متحده قرار دارد. بیشتر از 90 درصد ساکنان این منطقه سفید پوست هستند و مسیحیت دین رسمی آن به شمار می‌آید. در این منطقه شهرهای کوچک و بزرگ زیادی واقع شده که هر کدام شرایط خاصی برای زندگی دارند.

کشاورزی در این ایالت بسیار پر رونق است و سراسر این منطقه با کشتزارهای زیبا پوشیده شده. ایالت آیووا به خانه‌های زیبا و محیط طبیعی عالی برای کشاورزی مشهور است و در همین راستا تولید ابزار و ماشین آلات کشاورزی هم در این منطقه بسیار پیشرفت کرده.

ذرت شناخته شده‌ترین محصول کشاورزی آیووا است و در کنار آن مرغداری‌های زیادی هم در سراسر ایالت دیده می‌شود. کشتزارهای گسترده منطقه برای رشد و پرورش گاوهای گوشتی بسیار مناسب هستند و به همین دلیل گوشت این ایالت از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

مردم ایالت به رویای آمریکایی باور دارند و محیط فرهنگی این منطقه دقیقا همان چیزی است که از آمریکا انتظار می‌رود. دانشگاه ایالتی آیووا به دلیل امکانات آموزشی و کیفیت بالا بسیار مشهور است و در کنار آن محیط‌های آموزشی متعددی هم در این ناحیه قرار دارد.

در آیووا نزدیک به سه میلیون نفر سکونت دارند و مساحت تقریبی آن هم 146 هزار کیلومتر مربع است. رودهای می‌سی‌سی‌پی و می‌سوری به این منطقه زیبایی خاصی داده و به تامین آب مورد نیاز کشاورزان کمک کرده است، در کنار مشاغل حوزه کشاورزی مردم منطقه در صنایع نیمه سنگین و مشاغل خدماتی مختلفی هم مشغول فعالیت هستند. شهر دی‌موین پایتخت این منطقه است که یکی از شهرهای بزرگ و پررونق منطقه به شمار می‌آید.

مشاور املاک آیووا

مشاور املاک آب‌وهوای معتدل و زیبایی محیطی منطقه را مهم‌ترین مزایای زندگی در آیووا می‌دانند. ساکنان این منطقه سال‌ها است از فرهنگ‌های مختلف در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند اما تعداد بیشتر سفید پوستان باعث غلبه فرهنگی آن‌ها شده و در سراسر شهر محیط‌ها و مراکز فرهنگی متعلق به این گروه بیشتر به چشم می‌آید. ایرانیان زیادی در این منطقه زندگی نمی‌کنند اما در هر شهر و گوشه و کناری می‌توان چند خانواده ایرانی که مشغول کار و زندگی هستند را پیدا کرد.

خرید خانه در آیووا

قوانین خرید خانه در آیووا از قوانین کلی ایالتی آمریکا تبعیت می‌کند و هر فردی که گذرنامه داشته باشد قادر است در این کشور صاحب خانه شود. توجه داشته باشید خرید خانه تضمینی برای دریافت اقامت دائم این کشور نیست و به همین دلیل نباید با هدف دریافت اقامت در کشور آمریکا خانه بخرید.

زمانی که می‌خواهیم مزایا و معایب زندگی در آیووا را بررسی کنیم، تحلیل و بررسی شهرهای برتر این منطقه یکی از عناصر اصلی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. در ادامه به بررسی مهم‌ترین مزایای خرید خانه در این منطقه می‌پردازیم.

مهم‌ترین مزایای خرید خانه در این منطقه مردم خون‌گرم و شاد، تنوع فرهنگی بالا، تنوع اقلیم و طبیعت، شکوفایی اقتصادی همیشگی این منطقه، امکانات بالای ارتباطی و زیرساخت‌های اینترنتی باکیفیت آیووا که بالاترین استانداردها را دارند، سانسور حداقلی فضای مجازی و استانداردهای زندگی بالا است.

مشاور املاک ایلینوی تاکید دارند هنگام انتخاب محل زندگی باید کلیه جوانب را در کنار یکدیگر بررسی کنید تا انتخاب بهتری داشته باشید، آیووا به صورت کلی امکانات استاندارد لازم برای یک زندگی نرمال را در اختیار دارد، اگر در این منطقه شغل دلخواه خود را پیدا کنید و درآمد متوسطی داشته باشید به راحتی می‌توانید در کنار خانواده زندگی کنید.

خانه‌های این منطقه بسیار زیبا و شیک هستند و امکانات رفاهی مناسب برای زندگی را دارند. خرید خانه در این منطقه یک سرمایه گذاری بلند مدت است که می‌تواند در کنار یک زندگی شاد و مفرح آینده اقتصادی خانواده را تامین کند. تغییر قیمت در این منطقه بسیار کم است و ثبات باعث شده از هدر رفتن سرمایه شما پیشگیری شود.

همان‌طور که مشاور املاک آیداهو تاکید دارند هزینه خرید خانه زیاد است و یکی از گرانترین چیزهایی است که هر خانواده ممکن است در طول زندگی خود یک یا دو بار آن را خریداری کند. هنگام خرید دقت کنید انتخاب مناسبی داشته باشید تا در آینده با مشکل مواجه نشوید.

مشاور املاک آیووا

چگونگی خرید خانه در آیووا

نخستین گام خرید خانه در آیووا بررسی امکانات رفاهی و اقامتی مناطق مختلف است، برای این کار می‌توانید از اینترنت کمک بگیرید و در سایت‌های مختلف خانه‌هایی که برای فروش گذاشته شده را با یکدیگر مقایسه کنید تا متوسط قیمت خانه در هر منطقه مشخص شود.

در گام دوم باید بودجه‌ای که برای خرید خانه در نظر گرفتید را مشخص کنید، وام گرفتن یکی از گزینه‌های پیش روی شما است که قدرت خریدتان را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. دریافت وام در آمریکا کار چندان دشواری نیست و گاهی ظرف چند هفته انجام می‌شود، فقط باید بسنجید که آیا توانایی پرداخت اقساط وام را دارید یا خیر. قانون آمریکا در این مورد بسیار شفاف است و اگر نتوانید وام را به موقع بازپرداخت کنید خانه خود را از دست خواهید داد.

پس از تصمیم گیری در مورد وام یک مشاور املاک خوب با مشخصاتی که در مشاور املاک دلاور به آن اشاره کردیم پیدا کنید. در این مرحله صبر و استقامت بسیار مهم است، برای خرید عجله نکنید و تمام گزینه‌های موجود را بررسی کنید تا انتخاب بهتری داشته باشید، هر چه تعداد خانه‌هایی که می‌بینید بیشتر باشد شانس اینکه خانه رویایی خود را پیدا کنید افزایش پیدا می‌کند.

مشاوران املاک بهترین گزینه‌ای هستند که در این مورد می‌توانند به شما کمک کنند. پس از انتخاب خانه و مذاکره با فروشنده باید برای ثبت نهایی به یک دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید، از آنجا که قوانین محلی روی مبادله ملک تاثیر گذار است حتما پیش از امضای قرارداد تمام جزئیات را بسنجید تا بعدها از لحاظ قانونی به مشکل برنخورید. کار انتقال ملک مثل آنچه مشاور املاک ایندیانا اعلام کردند در سراسر آمریکا کمتر از 1ماه طول می‌کشد و تنها آن‌ها که از وام برای خرید خانه استفاده کردند، ممکن است کمی بیشتر برای ثبت نهایی سند معطل شوند.

هزینه خرید و اجاره خانه در آیووا

طبق تاکید مشاور املاک کنتیکت هزینه خرید و اجاره خانه در آمریکا به عوامل مختلفی مثل امکانات رفاهی، وضعیت ساختمان، محل قرار گرفتن خانه، شرایط روز اقتصادی منطقه و بسیاری عوامل دیگر بستگی دارد. اگرچه تغییر قیمت‌ها زیاد نیست اما قبل از خرید حتما قیمت روز را مشخص کنید تا بعدها به مشکل برنخورید.

در ایالت آیووا برای اجاره خانه یک خوابه در مناطق شهری باید در حدود 750 تا 1200 دلار هزینه کنید، اگر بودجه کمتری در اختیار دارید در مناطق حاشیه شهرها با هزینه حدود 600 تا 1000 دلار هم می‌توانید آپارتمانی تک خوابه را اجاره کنید.

هزینه اجاره خانه بزرگ سه خوابه در مناطق شهری این ایالت چیزی در حدود 1500 تا 2600 دلار است و در مناطق اطراف شهرها با قیمت 1000 تا 2000 دلار هم می‌توانید یک خانه سه خوابه را اجاره کنید.

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مراکز شهری این ایالت چیزی در حدود 1400 تا 1600 دلار است و قیمت هر متر مربع آپارتمان در خارج از مراکز شهری حدود 900 تا 1100 دلار است.

همان‌طور که مشاور املاک کلرادو تاکید دارند، همیشه خانه‌هایی با شرایط فروش ویژه وجود دارند که شاید با قیمت بهتر بتوانید آن‌ها را خریداری کنید، تنها کافی است کمی بیشتر جستجو کنید و به سراغ خانه‌هایی که به صورت فوری برای فروش گذاشته شده است بروید.

مشاور املاک آیووا

مشاور املاک ایرانی در آیووا

بهترین مشاور املاک آیووا برای شما آن‌هایی هستند که ایرانی و فارسی زبان هستند، چراکه برقراری ارتباط با آن‌ها بسیار ساده‌تر از سایرین است و همچنین به راحتی می‌توانید نیازهای خود را با آن‌ها مطرح کنید. یافتن مشاور املاک خوب کار سختی نیست با کمی جستجو و مشورت با ساکنان منطقه می‌توانید گزینه‌های مناسبی را پیدا کنید. یک مشاور خوب پشتکار زیادی دارد و آنقدر پیگیری می‌کند تا خانه مناسب شما را پیدا کند، هنگام انتخاب مشاور خود سعی کنید به سراغ یک مشاور املاک ایرانی در آمریکا بروید که کاملا شناخته شده و با تجربه بوده و تلاش و پشتکار بالای او برای یافتن خانه دلخواه شما قابل مشاهده باشد.

بهترین شهرهای آیووا برای زندگی

آیووا شهرهای بزرگ و کوچک زیادی برای زندگی دارد. شاید مثل تجربه مشاور املاک لس آنجلس در این مناطق ایرانیان زیادی یافت نشود که دغدغه خریداران یافتن مناطق نزدیک به مراکز خرید ایرانی باشند، یا مثل کار مشاور املاک هاوایی نزدیکی و دوری از مراکز توریستی ذهن خریداران را به خود درگیر نمی‌کند. اما همه به دنبال مکانی برای زندگی آرام و باکیفیت هستند، بنابراین باید بهترین شهرهای آیووا برای زندگی را بشناسید، در ادامه این مطلب به معرفی برخی از این شهرها می‌پردازیم.

مشاور املاک آیووا

دی‌موین

مرکز ایالت آیووا است که شاید مثل شهرهای شیکاگو و نیویورک بزرگ و مشهور نباشد اما از امکانات رفاهی خوبی برخوردار است و یک محیط شهری پیشرفته دارد که برای زندگی نرمال گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. در این شهر ساختمان‌ها و برج‌ها خوش ساخت و شیک زیاد هستند، امکانات آموزشی در سطح مطلوبی است و مردم خون‌گرم و اجتماعی هستند که زندگی در دی‌موین را جذاب می‌کند.

دونپورت

در کنار رودخانه می‌سی‌سی‌پی قرار گرفته که به زیبایی محیط شهر و آب‌وهوای مطلوب آن کمک بسیاری کرده است. این شهر بیش از 500 هزار نفر جمعیت دارد و دانشگاه سنت امبروز و دانشگاه کایروپراکتیک پالمر به عنوان دو محیط فرهنگی و آموزشی بزرگ در این منطقه قرار دارد. در طول سالیان گاهی طغیان رودخانه می‌سی‌سی‌پی آسیب‌هایی را به محیط شهری این منطقه وارد کرده اما به صورت کلی یک شهر تمیز، آرام و مناسب برای زندگی خانوادگی و تحصیل دانشجویان به شمار می‌آید. اغلب ساکنان این منطقه سفید پوست هستند و جمعیت سیاه پوستان و مهاجران آن در مقایسه با سایر بخش‌های آمریکا اندک است.

پرشیا

یکی از کوچکترین شهرهای ایالت است که به دلیل حضور فعال یک ایرانی در ساخت و توسعه راه آهن شهری این منطقه به نام پرشیا نامگذاری شد. در این شهر در حدود 2000 نفر زندگی می‌کنند، اگر به زندگی در مناطق شهری کوچک علاقه دارید این منطقه برای شما گزینه مناسبی است و البته دیگر لازم نیست به ساکنان محلی در مورد ایران توضیح دهید، نام شما روی شهر گذاشته شده و کسی در مورد آن از شما سوال نخواهد کرد. شهر بسیار کوچک است و با وجود استانداردهای مطلوب زندگی در مقایسه با سایر مناطق آمریکا چندان توسعه یافته به شمار نمی‌آید.

زندگی در آیووا برای آن‌ها که به طبیعت و زندگی سالم اهمیت می‌دهند، گزینه خوبی است فقط باید بررسی کنید که آیا امکانات رفاهی لازم را در اختیار دارید و شرایط فرهنگی منطقه برای شما مناسب است یا می‌توانید درآمد مورد انتظار خود را در منطقه کسب کنید و سپس تصمیم نهایی را بگیرد.

Home of Iranian Realtors | مشاوران املاک در آمریکا و کانادا

ممکن است شما دوست داشته باشید