مشاور املاک (مین) • راهنمای خرید خانه

359

مشاوران املاک در مین

Join Iranian Realtor

آمریکا از 50 ایالت مختلف تشکیل شده که در یک سرزمین وسیع قرار دارند. هر ایالت این کشور از نظر جغرافیایی، ویژگی‌های فرهنگی و امکانات رفاهی شرایط خاص خودش را دارد. اگرچه تمام ایالت‌ها از یک قانون اساسی واحد پیروی می‌کنند اما هر منطقه قوانین محلی خاص خودش را دارد که روی انواع معاملات، سرمایه گذاری و شرایط زندگی افراد تاثیر گذار است. مهاجرانی که وارد این سرزمین می‌شوند به این تفاوت‌ها احترام بگذارند و با یک شناخت صحیح برای زندگی خود تصمیم‌گیری کنند. مین یکی از ایالت‌های آمریکا است که به دلایل مختلفی مثل امنیت بالا یک گزینه عالی برای زندگی است. اگر قصد خرید خانه در این منطقه را دارید این مطلب برای شما آماده شده و هر آنچه لازم است بدانید را در اینجا می‌توانید پیدا کنید.

آشنایی با مین

مین امن‌ترین ایالت آمریکا است که در منطقه شمال شرقی این کشور قرار گرفته. این منطقه به دلیل زیبایی‌های طبیعی فراوانی که دارد همواره مورد توجه بوده و جنگل‎های انبوه، سواحل صخره‌ای و ناهمواری‌های زیبایش توجه بسیاری از مردم سراسر آمریکا را به خودش جلب می‌کند.

بومیان آمریکا ساکن اصلی این منطقه بودند که برای سال‌ها به خوبی و خوشی در کنار یکدیگر زندگی می‌کردند، پس از کشف آمریکا توسط اروپایی‌ها دسته‌های مختلفی از مهاجران وارد این منطقه شده و در آن ساکن شدند. آب‌وهوای این منطقه گرم حاره‌ای است که به معنای وجود تابستان‌های گرم و مرطوب خواهد بود.

جمعیت غالب این منطقه را سفید پوستان تشکیل می‌دهند و تنها یک درصد مردم مین سیاه پوست هستند. مسیحیت دین غالب مردم منطقه است و در عین حال پیروان مذاهب مختلف دیگر هم در این منطقه مشغول زندگی هستند.

همان‌طور که در مطلب مشاور املاک آیداهو اشاره کردیم، امکانات آمریکا به صورت یکسان در ایالت‌ها پراکنده نشده است، مین از مناطق نسبتا پیشرفته آمریکا به شمار می‌آید که از نظر اقتصادی بیشتر به محصولات کشاورزی تکیه می‌کند، تمشک این منطقه بسیار مشهور است و از اقلام صادراتی به شمار می‌آید. ماهیگیری و صید خرچنگ هم از دیگر منابع درآمد مردم ناحیه مین است. در این منطقه صنایع چوب، تجهیزات الکترونیکی و صنایع غذایی مشغول فعالیت هستند و بخش عمده نیروی انسانی منطقه در صنایع مختلف فعالیت می‌کنند.

سیستم حمل و نقل مین پیشرفته است و علاوه بر اسکله که این ایالت را به دنیا پیوند می‌دهد، فرودگاه، بزرگراه‌ها و حمل و نقل ریلی از راه‌های ارتباطی مردم منطقه با سایر نقاط آمریکا و جهان هستند.

مردم این ناحیه چندان طرفدار احزاب نیستند و بیشتر به نامزدهای مستقلی که به جناح خاصی وابستگی ندارند رای می‌دهند.

مشاور املاک آیووا تاکید دارند که صرف علاقه به یک منطقه جغرافیایی یا موقعیت‌های شغلی متنوع نباید عامل تصمیم‌گیری افراد برای زندگی در آنجا باشد. اگر قصد زندگی در مین را دارید بهتر است ویژگی‌های فرهنگی، آب‌وهوا، امکانات رفاهی و هزینه زندگی در منطقه را هم مد نظر داشته باشید.

IranianRealtor.org - Top Iranian Realtors

خرید خانه در مین

پر جمعیت‌ترین شهر این ایالت پورتلند است که تمام ویژگی‌ها و مشخصات یک جامعه شهری پیشرو را در خود دارد. امنیت بالای منطقه خرید خانه در این ایالت را به یک سرمایه گذاری پرسود طولانی مدت تبدیل می‌کند. سرانه درآمد مردم این منطقه چیزی بیش از 48 هزار دلار در سال است که برای خرید یک خانه متوسط و زندگی خانوادگی نرمال مناسب است.

نرخ بیکاری در این منطقه کمتر از 10 درصد است که یک آمار قابل قبول در سطح آمریکا به شمار می‌آید. مبادله ملک در مین تابع قوانین کلی آمریکا است، اما خریدار باید نرخ مالیات تعیین شده از سوی دولت محلی را هم پرداخت کند.

مشاور املاک کانزاس همواره به این نکته اشاره می‌کنند که خرید خانه در آمریکا برای تمامی افرادی که ویزا دارند آزاد است اما خرید خانه هیچ تضمینی برای دریافت اقامت دائم نیست، بنابراین اگر هدف شما از خرید خانه در مین دریافت اقامت است باید بگوییم بهتر است به دنبال راهکار دیگری بگردید.

شکار، ماهیگیری، قایقرانی، اسکی روی برف، پیاده روی و اردو زدن از تفریحات متداول مردم منطقه است که زندگی در مین و خرید خانه در این منطقه را جذاب می‌کند. همان‌طور که مشاور املاک دلاور تاکید دارند خرید خانه یک گام بزرگ است که باید آگاهانه انجام شود. اگر قصد خرید ملک در این منطقه را دارید پیش از هر کاری لازم است شناخت کاملی مناطق شهری مین به دست آورید و محله‌ای که قصد زندگی در آن را دارید انتخاب کنید. پس از آن نوبت به توافق به فروشنده می‌رسد و در نهایت باید در یک دفتر اسناد رسمی کار انتقال سند انجام شود. برای اینکه کار شما سریع‌تر انجام شود، مدارک شناسایی عکس‌دار خود را  به همراه سایر مدارک مورد نیاز تهیه کنید و در نهایت هزینه مالیات به صورت کامل واریز شود تا سند در کمتر از 1 ماه به صورت رسمی به نام شما ثبت شود.

چگونگی خرید خانه در مین

بهترین مشاور املاک مین کار خرید خانه را برای شما ساده کرده و ریسک تصمیم‌گیری را پایین می‌آورد. اگر تصمیم دارید در این منطقه صاحب خانه شوید می‌توانید پیش از هر کاری سقف بودجه خود را مشخص کنید. اگر وام بگیرید قدرت خرید شما بیشتر شده و می‌توانید خانه بزرگتری را خریداری کنید. در کنار ساحل ویلاهای بسیار مدرنی وجود دارد که خرید آن برای بسیاری جذاب است، علاوه بر این در مین می‌توانید خانه‌های مستقل و آپارتمان‌های زیبایی را هم برای زندگی پیدا کنید.

مشاور املاک ایلینوی مراحل خرید خانه در آمریکا را به این ترتیب تقسیم بندی می‌کنند:

  1. تعیین کف و سقف بودجه برای خرید خانه
  2. جستجو در اینترنت و مشخص کردن متوسط نرخ مسکن در مناطق مختلف شهری
  3. مشورت با مشاوران املاک و استعلام قیمت دقیق خانه در منطقه
  4. بازدید از خانه‌های مختلفی که برای فروش گذاشته شده و یافتن خانه دلخواه
  5. مذاکره با مالک ساختمان و رسیدن به توافق نهایی برای خرید ملک
  6. مراجعه به دفتر خانه اسناد رسمی و ثبت سند به صورت قانونی

قوانین در ایالت‌های مختلف آمریکا به صورت پیوسته تغییر کرده و به‌روزرسانی می‌شوند، اگر قیمت خانه‌ای که قصد خرید آن را دارید بالا است می‌توانید در کنار مشاور املاک از یک مشاور حقوقی هم کمک بگیرید که کار خرید خانه شما به شکل کاملا قانونی پیش رود و در آینده با مشکل مواجه نشوید.

Jigar - Persian Dating App

هزینه خرید و اجاره ملک در مین

هزینه خرید و اجاره ملک در مین ثابت نیست و تحت تاثیر عوامل مختلفی مثل امکانات رفاهی محله، ویژگی‌های ساختمان، مصالح بکار رفته در ساخت خانه و تحولات اقتصادی ممکن است کمی تغییر کند.

مشاور املاک بهترین گزینه‌ای است که به کمک آن می‌توانید قیمت دقیق ملک را در منطقه مشخص کنید. در هنگام نگارش این مطلب برای اجاره یک آپارتمان کوچک در مراکز شهری مین باید در حدود 900 تا 1500 دلار هزینه کنید. اجاره آپارتمان یک خوابه در منطقه خارج از شهر این ایالت هم در حدود 750 تا 1100 دلار هزینه دارد. هزینه یک آپارتمان سه خوابه در مراکز شهری مین در حدود 2000 تا 2600 دلار است و همین آپارتمان را در خارج از شهر می‌توان به قیمت 1500 تا 2200 دلار اجاره کرد. قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مراکز شهری مین در حدود 3000 تا 3200 دلار و قیمت هر متر مربع آپارتمان در خارج مناطق شهری 1900 تا 2600 دلار است.

 مشاور املاک ایندیانا تاکید دارند اگر شناخت کاملی از منطقه ندارید برای اینکه هزینه زیادی به شما تحمیل نشود قبل از خرید خانه برای مدتی یک ملک را اجاره کنید و پس از اینکه توانستید نسبت به شرایط آموزشی، امنیتی و فرهنگی منطقه آگاهی پیدا کنید می‌توانید برای خرید ملک در مین دست به کار شوید.

مشاور املاک ایرانی در مین

مشاور املاک ایرانی در آمریکا بهترین گزینه‌ای است که به شما کمک می‌کند خانه دلخواه خود را پیدا کنید. این افراد دارای تخصص و مهارت هستند و پس از گذراندن مراحل لازم توانستند مجوز فعالیت در بازار املاک را کسب کنند، بنابراین به راحتی می‌توانید به آن‌ها اعتماد کنید.

خوبی کمک گرفتن از مشاوران ایرانی آن است که ارتباط برقرار کردن با آن‌ها سخت نیست و شما به راحتی می‌توانید درخواست و نیازهای خود را با آن‌ها در میان بگذارید. فرهنگ مشترک به شما این امکان را می‌دهد که بهتر بتوانید از مشاور فارسی زبان کمک بهتری بگیرید و خانه‌ای متناسب با نیاز خود را پیدا کنید.

به گفته مشاور املاک کنتاکی اگر با مشاور املاک خود صادق باشید و سقف بودجه‌ای که برای خرید خانه در نظر گرفتید را به او اعلام کنید راحت‌تر می‌تواند خانه دلخواه شما را پیدا کند.

بهترین شهرهای مین برای زندگی

در مین بیش از 49 شهر قرار دارد که کار انتخاب محل زندگی را کمی پیچیده می‌کند، امکانات آموزشی در شهرهای مختلف یکسان نیستند و اگر قصد دارید به همراه خانواده در این ایالت ساکن شوید بهتر است اطلاعات بیشتری در مورد امکانات آموزشی کسب کنید.

مشاور املاک هاوایی موظف است اطلاعات لازم در خصوص محل فعالیت خود را به خریدار بدهد و او را راهنمایی کند، اما در مین یا هاوایی فرقی نمی‌کند، مسئولیت خرید ملک با شما است و به همین دلیل باید با دید باز در این خصوص تصمیم‌گیری کنید.

همان‌طور که در مطلب مشاور املاک لوئیزیانا بهترین شهرهای منطقه برای زندگی را لیست کردیم در این مطلب هم برخی نقاط شهری برجسته مین را معرفی می‌کنیم.

پورتلند

در خلیج کاسکو قرار گرفته و سنگ‌فرش‌های خیابان در کنار آب، زیبایی خاصی به آن بخشیده است . پورتلند پر جمعیت‌ترین شهر ایالت است که برای تفریح امکانات مختلفی از اسکی روی زیمن تا قایقرانی و ماهیگیری در آن فراهم است. رستوران‌های باکیفیت زیادی در سطح شهر وجود دارد که خرچنگ را محبوب‌ترین غذای منطقه است را با بهترین  کیفیت سرو می‌کنند. انواع فروشگاه‌ها و مغازه‌ها در سطح شهر پراکنده هستند و شما می‌توانید تمام نیازهای روزانه زندگی خود را از آن‌ها خریداری کنید.

آگوستا

مرکز ایالت مین است که بیش از 80 هزار نفر جمعیت دارد. اهمیت سیاسی منطقه باعث شده ایالت همیشه مورد توجه باشد و صنایع مختلفی هم در آن فعال هستند. این شهر در سال 1754 تاسیس شده و به دلیل وجود تاریخ کهن زندگی بومیان از اهمیت بالایی برخوردار است. این شهر چندان بزرگ نیست اما سطح رفاه و زندگی در آن استاندارد است و  برای زندگی خانوادگی گزینه خوبی به شمار می‌آید. مناظر زیبای طبیعی و آب‌وهوای خوب از دیگر جاذبه‌های این شهر است که خرید خانه در آن را جذاب می‌کند. اگر به زندگی در شهرهای کوچک علاقه دارید این شهر برای شما انتخاب خوبی است، اما اگر به دنبال محیط‌های پر جنب و جوش هستید این شهر برای شما مناسب نیست.

برانزویک

یکی دیگر از شهرهای شناخته شده مین است که بیش از 15 هزار نفر جمعیت دارد، شما در این منطقه می‌توانید موقعیت‌های شغلی مختلفی را پیدا کنید و در عین حال از امنیت بالای منطقه برای داشتن یک زندگی آرام لذت ببرید. این شهر به خلیج نزدیک است و باعث شده برای کار و زندگی یک موقعیت عالی داشته باشد. اگر قصد اقامت در این شهر را دارید قبل از هر اقدامی یک کار مناسب برای خود پیدا کنید و پس از رسیدن به ثبات اقتصادی می‌توانید نسبت به خرید خانه در این منطقه اقدام کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید