مشاور املاک (مونتانا) • راهنمای خرید خانه

3,409

مشاوران املاک در مونتانا

Join Iranian Realtor

آمریکا کشوری پهناور است که این گستردگی مکانی باعث شده هر ایالت آن ویژگی‌های خاص فرهنگی، اقتصادی و آب‌وهوایی داشته باشد. اگر قصد مهاجرت به این کشور و زندگی در آن را دارید باید با جغرافیای ایالت‌ها به خوبی آشنا باشید و با توجه به نیازها و شرایط خود محلی را برای زندگی انتخاب کنید. اولین گام برای سکونت در آمریکا پس از یافتن شغل، انتخاب محلی برای سکونت است. خرید خانه در آمریکا یک سرمایه گذاری بلند مدت است که برای ایجاد تعلق خاطر به این کشور انتخاب مناسبی است. مونتانا یکی از ایالت‌های کمتر شناخته شده آمریکا است که ممکن است برای زندگی شما انتخاب خوبی باشد. اگر قصد خرید خانه در مونتانا را دارید دانستن نکات این مطلب برای شما مفید است.

درباره مونتانا

مونتانا یکی از پهناورترین ایالت‌های آمریکا است که کمترین تراکم جمعیت را دارد. بر اساس آمار تعداد جمعیت گاوهای این ایالت از انسان‌ها بیشتر است. این منطقه دارای آسمان وسیع بسیار زیبایی است که تماشای آن در شب بسیار لذت بخش است. همچنین یک مرز جغرافیایی وسیع با کانادا هم دارد که باعث شده تحت تاثیر شرایط آب‌وهوایی کانادا هم باشد. شاید زمستان‌های سرد و طولانی یکی از دلایلی باشد که آمریکایی‌های کمتری در این منطقه سکونت دارند. ورزش‌های زمستانی در فضای باز یکی از سرگرمی‌های محبوب مردم و گردشگران این منطقه است.

همان‌طور که اشاره کردیم صنعت کشاورزی و گاوداری در این منطقه بسیار پررونق است و اقتصاد پویایی دارد که پیوسته در حال پیشرفت است. گوسفند داری یکی دیگر از صنایع عمده این منطقه است که در مناطق وسیع طبیعی آن به راحتی انجام می‌شود. صنایع نفت و گاز و تولید زغال سنگ در این منطقه بسیار فعال هستند و در کنار آن صنعت گردشگری هم در مونتانا رو به پیشرفت است. پارک‌های طبیعی و مناطق حفاظت شده زیادی در این ایالت قرار دارد، همچنین چشمه‌های آب گرم یکی از جاذبه‌های منطقه است که مردم در فصول مختلف سال از آن لذت می‌برند و فوران آن را تماشا می‌کنند. مونتانا یک منطقه کوهستانی است که دورتادور آن را کوه‌های سر به فلک کشیده پوشانده است.

پرورش اسب یکی از علاقه‌مندی‌های مردم منطقه است و اسب سواری و گاوچرانی از تفریحات عمده این ایالت به شمار می‌آید. جمعیت کم باعث شده مردم محلی شناخت نسبتا خوبی از یکدیگر داشته باشند و روابط اجتماعی پیچیده‌ای در بین مردم این منطقه جریان دارد. دانشگاه مونتانا مهم‌ترین مرکز آموزشی این منطقه است که سالانه دانشجویان در رشته‌های مختلف به تحصیل در آن می‌پردازند.

این ایالت در خصوص بهداشت و درمان بسیار پیشرفته است و خدمات دولتی مطلوبی هم در این منطقه به ساکنان ارائه می‌شود. اگر به دنبال محلی ساکت و رو به پیشرفت برای زندگی می‌گردید مونتانا برای شما انتخاب مناسبی است.

هزینه زندگی در مونتانا

هزینه‌ها روی سبک و کیفیت زندگی افراد تاثیر مستقیمی دارد به همین دلیل پیش از تصمیم‌گیری در خصوص خرید خانه در هر منطقه لازم است هزینه‌های متداول زندگی در آن منطقه را بررسی کنید. مونتانا از ایالت‌های خیلی گران آمریکا به شمار نمی‌آید به عنوان مثال هزینه رفت‌وآمد با وسایل نقلیه عمومی در طول یک ماه در این ایالت حدود 20 تا 30 دلار هزینه خواهد داشت. هزینه صرف یک شام دونفره در یک رستوران معمولی این ایالت هم چیزی در حدود 20 تا 60 دلار هزینه دارد.

هزینه برق و وسایل گرمایشی یک آپارتمان 85 متری در طول ماه چیزی در حدود 50 تا 160 دلار است. اینترنت 10 مگابیت نامحدود هم ماهانه بین 21 تا 65 دلار هزینه دارد. همان‌طور که مشاور املاک مینه‌سوتا تاکید دارند ‌برای خرید خانه نباید عجله کرد و به همین دلیل خوب است اطلاعات کافی در مورد هزینه‌های زندگی هر منطقه و امکانات رفاهی آن به دست آورید تا تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید. در مطلب مشاور املاک میزوری تاکید کردیم شناخت، رمز موفقیت در انتخاب خانه است، اگر در مورد هزینه‌ها اطلاعات دقیقی داشته باشید احتمال اینکه بعد خرید از انتخاب خود پشیمان شوید به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

IranianRealtor.org - Top Iranian Realtors

خرید خانه در مونتانا

برای خرید خانه در مونتانا نخستین گامی که باید بردارید تعیین سقف بودجه‌تان است، اگر وام بگیرید توان مالی شما افزایش پیدا می‌کند البته باید قادر باشید اقساط را هم به موقع پرداخت کنید. معمولا در ایالت‌های مختلف آمریکا در کمتر از 1 ماه می‌توان وام بانکی دریافت کرد.

توزیع امکانات رفاهی و خدماتی در تمامی نواحی آمریکا یکسان نیست پس پیش از تصمیم‌گیری نهایی بررسی کنید شهری که انتخاب کردید شرایط لازم و مورد نیاز شما برای زندگی را داشته باشد. پس از آن نوبت به انتخاب محله است، اگر سری به اینترنت بزنید در سایت‌های انگلیسی و فارسی می‌توانید تصویر خانه‌های مختلفی که در محله‌های گوناگون شهر به فروش گذاشتند را مشاهده کنید و آن‌ها را از نظر قیمت و امکانات مقایسه کنید.

مشاور املاک میشیگان بر این باور هستند که بهترین مرجع برای جستجوی خانه همان مشاوران املاک هستند، در مونتانا هم به کمک نظرات کارشناسی این افراد سریع‌تر و راحت‌تر می‌توانید خانه دلخواه خود را پیدا کنید.

طبق تاکید مشاور املاک ایلینوی نباید در جستجوی خانه عجله کنید، اجازه دهید مشاور خانه‌های مختلفی را برای بازدید به شما معرفی کند هرچه به خانه‌های بیشتری سر بزنید شانس اینکه خانه‌ای با قیمت بهتر و مطابق با نیازهایتان پیدا کنید، افزایش پیدا می‌کند. قبل از تصمیم‌گیری نهایی طرح‌های توسعه‌ای شهرداری برای محله مورد نظرتان را بررسی کنید، چرا که ممکن است روی قیمت خانه در آینده تاثیر گذار باشد.

چگونگی خرید خانه در مونتانا

طبق گفته مشاور املاک خرید خانه در آمریکا برای عموم مردم و حتی افرادی که شهروند آمریکا نیستند هم آزاد است، بنابراین افراد با ویزای تحصیلی و گردشگری هم می‌توانند در امر مسکن سرمایه گذاری کنند اما خرید خانه هیچ تضمینی برای دریافت اقامت دائم آمریکا نیست. اگر قصد شما از خرید خانه دریافت اجازه اقامت دائم است بهتر است همین الان از تصمیم خود منصرف شوید.

چگونگی خرید خانه در ایالت‌های مختلف آمریکا بسیار شبیه یکدیگر است، پس از توافق بر سر قیمت مراحل قانونی کار در یک دفتر اسناد رسمی پیگیری می‌شود. از آنجا که قوانین ایالتی روی مواردی مثل میزان مالیاتی که باید پرداخت کنید تاثیر گذار است و ممکن است شما اطلاعات کافی در خصوص قوانین ایالتی و محلی نداشته باشید می‌توانید با یک مشاور حقوقی در این خصوص مشورت کنید.

پس از اینکه اطمینان حاصل کردید مراحل کار قانونی انجام شده و ملک و مالک قبلی آن منعی برای انتقال مالکیت سند ندارند می‌توانید مدارک مورد نیاز و خواسته شده از سوی دفتر اسناد رسمی که معمولا شامل مدارک شناسایی عکس‌دار و گواهی پرداخت هزینه‌های مالیاتی است را به فراهم کرده و برای انتقال سند اقدام کنید. کار معمولا کمتر از 1 ماه انجام می‌شود.

در مطلب مشاور املاک مین هم خاطر نشان کردیم روال کار اداری انتقال سند برای آن‌ها که برای خرید خانه وام بانکی دریافت کردند ممکن است کمی طولانی‌تر باشد. اگر هر گونه مشکل قانونی در انتقال سند وجود داشته باشد هنگام فروش خانه با مشکل مواجه می‌شوید و ممکن است مجبور شوید به دادگاه مراجعه کنید پس نهایت دقت خود را بکار ببرید و سعی کنید از دانش مشاوران املاک نهایت بهره را ببرید.

Jigar - Persian Dating App

هزینه خرید و اجاره ملک در مونتانا

طبق گفته مشاور املاک ایرانی در آمریکا قیمت ملک در سراسر آمریکا بسیار متغیر است و به عوامل مختلفی مثل مصالح بکار رفته در ساختمان، امکانات رفاهی منطقه، شرایط فرهنگی محله و محل قرارگیری آن بستگی دارد. به همین دلیل قیمت‌هایی که اعلام می‌شود ممکن است در برخی محله‌های بیشتر یا کمتر باشد.

هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مراکز شهری مونتانا در حدود 650 تا 1000 دلار است، همین خانه را در خارج شهرها با قیمتی در حدود 550 تا 800 دلار می‌توانید اجاره کنید. همچنین هزینه اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهرهای این ایالت در حدود 1200 تا 2500 دلار است و با مبلغ 1100 تا 2000 دلار می‌توانید در حومه شهرها و شهرک‌ها یک آپارتمان سه خوابه خوب اجاره کنید.

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مراکز شهری مونتانا چیزی در حدود 1300 تا 2000 دلار است و با حدود 1000 تا 1600 دلار می‌توانید در خارج مناطق شهری هر متر مربع آپارتمان را خریداری کنید. مشاور املاک کنتاکی تاکید دارند قبل از مبادله نهایی ملک حتما آخرین قیمت‌ها را از مشاور املاک استعلام کنید تا در آینده از خرید خود پشیمان نشوید و ملک را باقیمت گران‌تر قیمت حقیقی خریداری نکنید.

مشاور املاک ایرانی در مونتانا

بهترین مشاور املاک مونتانا را می‌توانید در آگهی‌های بازرگانی و مشورت با مردم محلی پیدا کنید. یک مشاور خوب پویا و با پشتکار است و علاوه بر اینکه ارتباط خوبی با شما برقرار می‌کند به سرعت موارد مناسب خرید و اجاره را به شما معرفی می‌کند و تا زمانی که خانه دلخواه خود را پیدا نکردید دست از تلاش بر نمی‌دارد. یک مشاور املاک خوب در کار خود متخصص است و به ویژگی‌های محلی تمام مناطق تحت پوشش خود مسلط است. اگر از مشاوران فارسی زبان استفاده کنید این مزیت را دارد که راحت‌تر می‌توانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و این افراد با شرایط فرهنگی زندگی ایرانی آشنایی بیشتری دارند.

مشاور املاک دلاور معتقد است که سن، جنسیت و تحصیلات ملاک‌های خوبی برای تشخیص یک مشاور املاک خوب نیست پس هنگام مشاور به هیچ عنوان گرفتار ظواهر نشوید و سعی کنید با چشم باز تصمیم‌گیری کنید.

بهترین شهرهای مونتانا برای زندگی

مشاور املاک هاوایی مناطق ساحلی را به عنوان بهترین مکان‌ها برای خرید خانه پیشنهاد می‌کند. قطعا بهترین شهرهای مونتانا برای زندگی شرایط ویژه خود را دارند. اگر قصد خرید خانه در مونتانا را دارید باید با بهترین و بدترین شهرهای این ایالت برای زندگی آشنا باشید.

مشاور املاک لوئیزیانا به شما خاطر نشان کردیم که خوبی و بدی یک ملاک نسبی است و چیزی که برای شما خوب است ممکن است برای دیگری مناسب نباشد، پس هنگام انتخاب شهر محل سکونت خودتان و نیازهایتان را در اولویت قرار دهید.  در اینجا به معرفی برخی از بهترین شهرهای مونتانا برای زندگی از دیدگاه عموم ساکنان اشاره می‌کنیم.

هلنا

مرکز ایالت مونتانا است که بیش از 28 هزار نفر جمعیت دارد. این شهر از نظر امکانات رفاهی در سطح مطلوبی است و مردم این منطقه با صلح و آرامش در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. ترافیک کم، آب‌وهوای تمیز و شهر خلوت از ویژگی‌های عمده هلنا برای زندگی است که برای افراد گریزان از شلوغی شهرهای پرجمعیت آمریکا انتخاب مناسبی است.

بیلینگز

پر جمعیت شهر ایالت مونتانا است که بیش از 180 هزار نفر جمعیت دارند. این شهر کوهستانی زمستان‌های زیبا و مناظر طبیعی بی‌نظیری دارد، ساختمان‌های سر به فلک کشیده و آپارتمان‌های زیبای آن برای زندگی انتخاب خوبی خواهد بود. مردم به این شهر لقب شهر رویایی را دادند که به خاطر مناظر زیبا و جاذبه‌های طبیعی منطقه به آن داده شده است.

اگر به دنبال ایالتی کم جمعیت می‌گردید که امکانات رفاهی مطلوبی داشته باشد مونتانا انتخاب خوبی برای زندگی است. نزدیکی این منطقه با کانادا سبب شده به شدت تحت تاثیر فرهنگ کانادایی باشد و مردم آرام و مؤدبی داشته باشد. زمستان‌های سرد و برفی شاید بزرگ‌ترین نقطه ضعف منطقه است که ممکن است قبل از تصمیم‌گیری آن را هم در نظر بگیرید.

ممکن است شما دوست داشته باشید