مشاور املاک (نیوهمپشایر) • راهنمای خرید خانه

4,091

مشاوران املاک در نیوهمپشایر

Join Iranian Realtor

آمریکا سرزمین فرصت‌ها است که سبب شده انتخاب خوبی برای کار و زندگی باشد. سالانه مهاجران زیادی با رویاهای بزرگ راهی این کشور می‌شوند. در حال حاضر خرید خانه در کنار یافتن یک شغل ثابت مهم‌ترین مراحل عضویت در جامعه آمریکایی است. هر کدام از 50 ایالت آمریکا شرایط خاص فرهنگی و اقتصادی خود را دارند. نیوهمپشایر یکی از این ایالت‌ها است که شرایط خوبی برای کار و زندگی دارد. در این مطلب هر آنچه را که برای خرید خانه در این منطقه باید بدانید خواهید یافت.

درباره نیوهمپشایر

نام این ایالت از یک شهرستان انگلیسی گرفته شده و از نخستین بخش‌های آمریکا است که به اشغال انگلیس‌ها درآمد. بعدها یکی از 13 ایالت اولیه بود که آمریکا را به عنوان یک کشور مستقل شکل داد.

ذخایر عظیم گرانیت یکی از ثروت‌های مهم این منطقه است که سبب رونق اقتصادی آن شده، تولید ناخالص داخلی نیوهمپشایر بالا است و از ایالت‌های ثروتمند آمریکا به شمار می‌آید که آن را  به یکی از 10 ایالت برتر آمریکا برای زندگی تبدیل کرده است.

این ایالت از نظر سیاسی هم بسیار مهم است و هر چهار سال یک‌بار در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا نقش کلیدی ایفا می‌کند. قانون مالیات در این منطقه سخت‌گیرانه نیست به عنوان مثال مالیات بر فروش یا درآمدی در نیوهمپشایر دریافت نمی‌شود و مالیات وعده‌های غذایی، محل اقامت، سرمایه گذاری،عوارض جاده‌ها و وسایل نقلیه کمتر از سایر ایالت‌ها است به همین دلیل توانسته در جذب سرمایه‌های خارجی خوب عمل کند.

آب‌وهوای معتدل از دیگر جاذبه‌های منطقه است که در کنار وجود پیست اسکی کوهستانی و  امکانات ورزش‌های زمستانی هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب کرده و از تفریحات مردم منطقه به شمار می‌آید. پیاده روی و کوهنوردی هم از دیگر تفریحات مورد علاقه مردم در نیوهمپشایر است. مسابقه‌های هفتگی  موتور سواری  هم به صورت منظم برگزار می‌شود که همیشه با استقبال خوبی مواجه می‌شود.

وجود مراکز علمی متعدد مثل دانشگاه دارتموث و دانشگاه ایالتی بزرگ نیوهمپشایر باعث شده این منطقه برای زندگی بسیار مناسب باشد و به انتخاب بسیاری از مهاجران برای کار و زندگی تبدیل شود.

مشاور املاک به درستی تاکید دارند که امکانات رفاهی در محله‌های مختلف پراکنده نشده به همین دلیل لازم است هنگام خرید خانه دقت بیشتری به عمل آورید و جایی خانه بخرید که برای شما مناسب‌تر باشد.

هزینه زندگی در نیوهمپشایر

IranianRealtor.org - Top Iranian Realtors

اگر بخواهید به یکی از شهروندان نیوهمپشایر تبدیل شوید باید با حدود هزینه‌های زندگی در آن آشنا شوید. برای صرف یک وعده غذایی دو نفره در یکی از رستوران‌های معمولی این ایالت باید چیزی در حدود 20 تا 80 دلار هزینه پرداخت کنید. استفاده از وسایل نقلیه عمومی در این منطقه به صورت ماهانه چیز در حدود 60 تا 150 دلار هزینه خواهد داشت. برای استفاده از اینترنت 10 مگابیت سرعت نامحدود باید 30 تا 100 دلار هزینه کنید. هزینه آب، برق و حامل‌های انرژی در حدود 80 تا 250 دلار برای یک واحد مسکونی 85 متری خواهد بود.

خرید خانه در نیوهمپشایر

بهره وام مسکن در ایالت نیوهمپشایر به صورت سالانه در حدود 4.36 درصد است و بسیاری افراد برای خانه دار شدن وام دریافت می‌کنند. توصیه اکید به مهاجرانی که برای نخستین بار قصد خرید خانه در آمریکا را دارند این است که تا حد امکان از دریافت وام پرهیز کنند چرا که از قوانین آن به خوبی آگاه نیستند و این امکان هم وجود دارد که از پس پرداخت اقساط آن برنیایند. خرید مسکن با بودجه شخصی همچنین مراحل انتقال سند را سرعت بخشیده و یک گزینه ایمن‌تر برای افرادی است که هنوز به زندگی در کشور تازه عادت نکردند.

بعد از اینکه در خصوص نحوه تامین بودجه خرید مسکن در نیوهمپشایر تصمیم گرفتید، باید شهرهای مختلف ایالت را مقایسه کنید و ببینید کدام برای کار و زندگی مناسب‌تر هستند. از آنجا که ملاک‌های هر شخص و خانواده‌ای با یکدیگر متفاوت است ممکن است انتخاب‌های شما با یکدیگر متفاوت باشد. در نهایت باید بین محله‌های مختلف شهر مکانی که از نظر قیمت و امکانات با شرایط شما بیشترین تطبیق را دارد انتخاب کنید.

در این شرایط انتخاب‌های شما محدودتر شده و راحت‌تر می‌توانید روی بازدید خانه‌هایی که برای فروش گذاشته شده تمرکز کنید.

چگونگی خرید خانه در نیوهمپشایر

قبل از هر چیز باید تاکید کنیم خرید خانه در نیوهمپشایر یا هر نقطه دیگری از آمریکا تضمینی برای دریافت اقامت دائم آمریکا ایجاد نمی‌کند و اگر قصد شما از خرید خانه دریافت اقامت است باید بگوییم بهتر است روش‌های دیگر را امتحان کنید. هر شخصی در آمریکا می‌تواند با استفاده از ویزای دانشجویی و حتی توریستی در امر مسکن سرمایه گذاری کند و این امر ضمانتی برای دریافت اقامت ایجاد نمی‌کند.

پس از اینکه بودجه خود را مشخص کردید و با جستجوهای دقیق خانه رویایی خود را آغاز کردید تازه وارد مرحله سخت مذاکره بر سر قیمت می‌رسید. مشاور املاک ایرانی در آمریکا می‌توانند مسئولیت این کار را برعهده بگیرند و راهکاری را بیابد که فروشنده و خریدار هر دو راضی باشند. سعی کنید کار مذاکره را به فرد متخصص بسپارید که در آینده به مشکل برنخورید. نکته قابل توجه دیگر آنکه پیش از مبادله نهایی ملک اطمینان حاصل کنید مالک و ملک مشکل قانونی و مالیاتی برای معامله نداشته باشند. بررسی طرح‌های عمرانی و توسعه‌ای منطقه که روی قیمت‌های آینده مسکن تاثیرگذار است به شما کمک می‌کند با آینده‌نگری بیشتری نسبت به خرید یا عدم خرید ملک تصمیم‌گیری کنید.

هزینه خرید و اجاره ملک در نیوهمپشایر

اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه در مراکز شهری نیوهمپشایر چیزی در حدود 900 تا 1500 دلار است و با بودجه 750 تا 1500 دلار در ماه می‌توانید در اطراف شهرها آپارتمانی یک اتاق خوابه را اجاره کنید. برای اینکه بتوانید در یک آپارتمان بزرگ سه خوابه ساکن شوید باید در ماه چیزی حدود 1300 تا 2500 دلار هزینه کنید. در اطراف شهرها هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در حدود 1000 تا 1800 دلار است.

Jigar - Persian Dating App

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مراکز شهری نیوهمپشایر چیزی در حدود 1800 تا 1900 دلار است و در خارج شهرها با 1400 تا 1700 دلار می‌توانید هر متر مربع آپارتمان را خریداری کنید. قیمت مسکن بسته به نوع مصالح بکار رفته در ساختمان، امکانات رفاهی و بسیاری ملاک‌های دیگر ممکن است تغییر کند و به همین دلیل خوب است قبل از هر گونه تصمیم‌گیری آخرین قیمت‌ها را از طریق مراکز قانون استعلام کنید.

مشاور املاک ایرانی در نیوهمپشایر

بهترین مشاور املاک نیوهمپشایر دارای پشتکار، دانش کافی و انگیزه بالا هستند و می‌توانید آن‌ها را از طریق آگهی‌های بازرگانی و توصیه ساکنان محلی به راحتی انتخاب کنید. توصیه اکید این است که به سراغ مشاوران فارسی زبان بروید که با فرهنگ‌تان آشنایی کامل دارند و شما هم به راحتی می‌توانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید،  نیازهای خود را به اطلاع آن‌ها برسانید.

بهترین شهرهای نیوهمپشایر برای زندگی

اگر شناخت کافی از منطقه ندارید بهترین راهکار این است که پیش از خرید ملک مدتی در یک خانه اجاره‌ای زندگی کنید و پس از مدتی زندگی در منطقه راحت‌تر می‌توانید تصمیم گیری کنید. در اینجا به معرفی برخی از بهترین شهرهای نیوهمپشایر برای زندگی می‌پردازیم.

کنکورد

پایتخت سیاسی ایالت است که 42 هزار کیلومتر مربع مساحت دارد، شهری کوچک با جمعیت کم است که از نظر سطح امکانات رفاهی شرایط مطلوبی دارد. ساکنان کنکورد معمولا شناخت خوبی از یکدیگر دارند و نرخ جرم و جنایت در منطقه بسیار پایین است. سکونت در این منطقه برای آن‌ها که از زندگی در شهرهای پرجمعیت و شلوغ گریزان هستند انتخاب خوبی است اما برای طرفداران جمعیت و هیجان شاید چندان رضایت بخش نباشد. رستوران، مراکز خرید، امکانات رفاهی و تفریحی به میزان کافی در منطقه یافت می‌شود.

منچستر

بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر منطقه به شمار می‌آید که بیش از 109 هزار نفر جمعیت در آن ساکن هستند. فعالیت‌های اقتصادی در این منطقه رونق زیادی دارد و به نسبت کنکورد شلوغ‌تر و پویاتر است. در منچستر می‌توانید لذت پیاده روی در پارک  ویکتوری را تجربه کنید و از مصاحبت با مردم خونگرم و مهربان محلی لذت ببرید. شهر زیبا، تمیز و پر از حس زندگی است و ساکنان آن زندگی در شهر خود را به هر جای دیگر در جهان ترجیح می‌دهند.

EXT LINKS:

ممکن است شما دوست داشته باشید