مشاور املاک (نیومکزیکو) • راهنمای خرید خانه

4,000

مشاوران املاک در نیومکزیکو

Join Iranian Realtor

خرید خانه در آمریکا نخستین گام برای ایجاد تعلق خاطر به کشوری تازه است که مهاجران باید آن را طی کنند. مطابقت پیدا کردن با فرهنگ جدید و زندگی در جایی که چیزی از آن نمی‌دانید کار ساده‌ای نیست، برای اینکه پیچیدگی‌ها را به حداقل برسانید لازم است که شناخت کاملی از ایالت‌های آمریکا به دست آورید تا بتوانید محل زندگی خود را بر مبنای علاقه و نیازتان مشخص کنید. نیومکزیکو یکی از ایالت‌های مشهور و پرجمعیت آمریکا است که بسیار0ی از مهاجران آن را برای زندگی انتخاب می‌کنند. اگر می‌خواهید شرایط کار و زندگی در این ایالت را بررسی کنید و سپس برای خرید خانه در نیومکزیکو تصمیم بگیرید این مطلب برای شما نوشته شده است.

درباره نیومکزیکو

نیومکزیکو پنجمین ایالت آمریکا از نظر مساحت است که بیش از 2 میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده که اغلب آن‌ها در امتداد رودخانه ریو گرانده ساکن شدند. بخش عمده جمعیت این منطقه را اسپانیایی تباران تشکیل می‌دهند که از سال‌ها پیش وارد این ایالت شده و در آن زندگی می‌کنند. زبان‌های انگلیسی و اسپانیایی در این منطقه بسیار مرسوم است و اغلب مردم به این دو زبان با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. در کنار اسپانیایی تبارها، سفید پوستان و باقی مانده سرخپوستان بخش عمده جمعیت ایالت را تشکیل می‌دهند.

اقتصاد این منطقه بسیار پویا است و اساس آن بر مبنای صنعت نفت، معدن و کشاورزی شکل گرفته است. دامداری، صنعت الوار و عمده فروشی هم در این منطقه بسیار مرسوم است. اعتبار مالی و معافیت مالیاتی که این ایالت به برخی صنایع داده باعث شده اقتصاد آن رونق بگیرد و سرمایه گذاران به حضور در این منطقه علاقه نشان دهند.

هیچ کجای دنیا از نظر جغرافیایی شبیه نیومکزیکو نیست. بیابان‌های وسیع صحرای آریزونا، کوه‌های کلرادو و رودخانه ریو گرانده در کنار هم یک محیط خاص طبیعی را به وجود آورده که در دنیا بی‌نظیر است. مردم این ایالت بسیار شاد هستند و این منطقه به برگزاری جشن‌های متعدد و مراسم‌های شاد به بهانه‌های گوناگون مشهور است.

موسیقی بخشی جدا نشدنی از زندگی در این منطقه است و شب هنگام در هر گوشه و کنار شهرها و طبیعت بکر این منطقه صدای موسیقی زنده به گوش می‌رسد. چادر زدن، طبیعت گردی و استفاده از محیط طبیعی تنها تفریح مردم این منطقه نیست بلکه به سبک زندگی آن‌ها تبدیل شده است.

دانشگاه نیومکزیکو و دانشگاه ایالتی نیومکزیکو مهم‌ترین مراکز علمی و فرهنگی این منطقه به شمار می‌آیند که در کنار مراکز تحقیقاتی پیشرفته این منطقه بار سنگین آموزش عالی مردم را به دوش می‌کشند. جنگل‌های ملی و پارک‌های ملی وسیعی در این منطقه وجود دارد که دولت محلی با دقت از آن‌ها محافظت می‌کند.

هزینه زندگی در نیومکزیکو

هزینه زندگی در محله‌ها و شهرهای مختلف این ایالت پهناور یکسان نیست، اما به طور متوسط هزینه صرف یک وعده غذایی در یک رستوران معمولی این ایالت چیزی در حدود 35 تا 60 دلار است.

IranianRealtor.org - Top Iranian Realtors

رفت و آمد ماهیانه با وسایل نقلیه عمومی که بسیار گسترده و پیشرفته هستند هم در حدود 30 تا 35 دلار در ماه هزینه دارد. هزینه برق، وسایل گرمایشی و حامل‌های انرژی در یک آپارتمان 85 متری چیزی بین 75 تا 250 دلار است و برای در اختیار داشتن اینترنت نامحدود 10 مگابیتی باید 50 تا 96 دلار هزینه کنید.

هزینه تحصیل در مقطع پیش دبستانی چیزی در حدود 600 تا 1000 دلار و هزینه مدرسه ابتدایی بین المللی 13000 تا 18000 دلار است. مشاور املاک مونتانا تاکید دارد پیش از تصمیم گیری در خصوص محل زندگی باید هزینه‌های متداول منطقه را بررسی کنید و ببینید با سطح درآمد شما مطابقت داشته باشد.

خرید خانه در نیومکزیکو

در مرحله اول باید سقف بودجه شما مشخص شود و در خصوص وام گرفتن یا نگرفتن تصمیم‌گیری کنید. پس از آن در مرحله دوم باید حدود قیمت خانه در محله‌های مختلف را مشخص کنید و ببینید کدام نواحی برای خرید خانه شما مناسب‌تر است.

مرحله سوم یافتن یک مشاور املاک خوب است که مراحل خرید خانه را سریع‌تر کرده و کمک کنند شما راحت‌تر بتوانید محل زندگی خود را پیدا کنید. مرحله چهارم هم بازدید خانه و یافتن جای مناسبی برای خرید است.

چگونگی خرید خانه در نیومکزیکو

قبل از هر چیز باید یادآوری کنیم، که خرید ملک در آمریکا هیچ تضمینی برای دریافت اقامت دائم نیست و اگر هدف شما از خرید خانه در نیومکزیکو به دست آوردن مجوز اقامت دائم است باید به سراغ راهکار بهتری بروید. همه افراد اعم از آمریکایی و غیر آمریکایی با هر نوع ویزایی مثل دانشجویی و توریستی می‌توانند در آمریکا خانه بخرند و در امر مسکن سرمایه گذاری کنند، اما این امر به معنی دریافت اقامت نخواهد بود.

مشاور املاک به چگونگی خرید خانه در نیومکزیکو مسلط هستند و قوانین محلی را بیش از هر فرد دیگری می‌شناسند. کلیه مراحل انتقال سند باید به ترتیب و قانونی انجام شود تا هنگام فروش خانه به مشکل برنخورید. همه چیز از قبل باید مشخص شده و توافق‌ها صورت بگیرد تا هنگام انتقال سند کار به شکل اصولی پیش رود.

طبق قوانین آمریکا تمامی خریداران ملک باید وجوه قانونی مثل مالیات را پرداخت کنند، پس از این مرحله با ارائه مدرک شناسایی معتبر می‌توانید خانه را به نام خود کنید.

هزینه خرید و اجازه ملک در نیومکزیکو

Jigar - Persian Dating App

مشاور املاک ایرانی در آمریکا بهتر از هر مرجع دیگری می‌تواند هزینه خرید و اجاره ملک در نیومکزیکو را مشخص کند. هزینه اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه در مراکز شهری نیومکزیکو 600 تا 1200 دلار است و در مناطق خارج شهر با 600 تا 900 دلار می‌توانید آپارتمانی تک خوابه را اجاره کنید. هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در مراکز شهری 1200 تا 1800 دلار است و در اطراف شهرها با 100 تا 1400 دلار می‌توانید خانه سه خوابه اجاره کنید. قیمت هر متر مربع آپارتمان در مناطق شهری نیومکزیکو 1400 تا 2100 دلار است و در خارج شهرها برای خرید هر متر مربع آپارتمان باید چیزی در حدود 1000 تا 1600 دلار پرداخت کنید.

اگر می‌خواهید خانه‌ها را به قیمت مناسب‌ و اقتصادی خریداری کنید، بهتر است به سراغ شهرک‌ها و نواحی خارج شهر‌ها بروید. وسایل حمل و نقل عمومی در نیومکزیکو شرایط خوبی دارند به همین دلیل برای رفت و آمد به محل کار مشکلی نخواهید داشت و با بودجه کمتر می‌توانید خانه بزرگتری را خریداری کنید.

مشاور املاک ایرانی در نیومکزیکو

بهترین مشاور املاک نیومکزیکو پیگیر، با پشتکار زیاد و فارسی زبان هستند، ارتباط برقرار کردن با این افراد برای شما ساده‌تر است و به راحتی می‌توانید نیازهای خود از خانه آینده‌تان را برای آن‌ها شرح دهید. مشاوران املاک فارسی زبان به ویژگی‌های فرهنگی شما مسلط هستند و بهتر می‌توانند کمک کنند محل مناسبی برای زندگی خود پیدا کنید.

همچنین مشاوران املاک برتر را می‌توانید در مشورت با ساکنان محلی منطقه یا در آگهی‌های بازرگانی شناسایی کرده و برای خود انتخاب کنید.

بهترین شهرهای نیومکزیکو برای زندگی

نیومکزیکو ایالت بزرگی است که در سراسر آن شهرهای کوچک و بزرگ مختلفی وجود دارد.شرایط کار و زندگی در همه جای ایالت یکسان نیست و امکانات رفاهی و تفریحی به صورت یکسان در منطقه توزیع نشده است؛ بنابراین برای اینکه بتوانید بهترین شهرهای نیومکزیکو برای زندگی را انتخاب کنید، لازم است کمی تحقیق داشته باشید.

در اینجا به برخی از معروف‌ترین شهرهای نیومکزیکو اشاره می‌کنیم.

سانتافه

مرکز نیومکزیکو و سومین شهر بزرگ ایالت است و بیش از 143 هزار نفر در این منطقه زندگی می‌کنند. نام این شهر از یک واژه اسپانیایی به معنی «ایمان مقدس» گرفته شده و این شهر از نظر اقتصادی بسیار پویا است. اسپانیایی تبارها بیشترین جمعیت شهر را تشکیل می‌دهند که دین اصلی آن‌ها مسیحیت است. سانتافه شهر بسیار منظم و تمیزی است و برای زندگی مناسب خواهد بود.

البوکرکی

این شهر بزرگترین شهر نیومکزیکو است که به دلایل مختلف به عنوان پایتخت ایالت انتخاب نشده است. بیش از 553 هزار نفر در این منطقه سکونت دارند که بیش از 42 درصد آن‌ها سفید پوست و 46 درصد آن‌ها اسپانیایی تبار هستند، سیاهپوستان و سرخ‌پوستان کمی هم در این منطقه سکونت دارند. البوکرکی در بین کلان‌شهرهای آمریکا رتبه 54 را از آن خود کرده است. زیبایی‌های طبیعی و امکانات رفاهی این منطقه آن را به شهر بسیار مناسبی برای زندگی تبدیل کرده است.

لاس کروسس

دومین شهر بزرگ ایالت است که به «شهر صلیب‌ها» مشهور شده است و بیش از 97 هزار نفر در این منطقه زندگی می‌کنند. دانشگاه ایالتی نیومکزیکو که از مهم‌ترین مراکز آموزش عالی ایالت است در این شهر قرار دارد. اقتصاد این شهر بسیار پویا است و مردم در فعالیت‌های کشاورزی، صنعتی و خدماتی مشغول کار هستند. در سراسر شهر مراکز تفریحی، رفاهی و فرهنگی مختلفی وجود دارد که زندگی در این شهر را برای ساکنان جذاب کرده است.

نیومکزیکو ایالت بسیار بزرگ و پر جمعیتی است که مردمان آن به شادی و برگزاری فستیوال‌های مختلف مشهور هستند. فرهنگ لاتین و اسپانیایی در سراسر منطقه به خوبی نفوذ کرده و ساکنان اسپانیایی تبار غذاهای محلی و فرهنگ خود را از طریق رستوران‌ها و مراکز فرهنگی به نمایش می‌گذارند. صنعت در این منطقه بسیار فعال است و سطح درآمد خانواده‌ها خوب است. اگر قصد زندگی در این منطقه را دارید باید به فرهنگ مردم احترام بگذارید و به زندگی در این منطقه با شرایط خاص آن عادت کنید. آب و هوای منطقه خوب است و برای ایرانی‌ها مناسب به شمار می‌آید. داشتن شغل خوب و ثابت اولین اصلی است که پیش از خرید خانه در نیومکزیکو باید به آن توجه کنید.

EXT LINKS:

ممکن است شما دوست داشته باشید