مشاور املاک (کالیفرنیا شمالی) • راهنمای خرید خانه

4,988

مشاوران املاک در کالیفرنیا شمالی

Join Iranian Realtor

آمریکا یکی از کشورهای پیشرفته جهان است که به مقصد بسیاری از مهاجران از سراسر جهان تبدیل شده. نظام آموزشی پیشرفته، امکانات رفاهی مطلوب و رعایت حقوق شهروندی در این کشور باعث شده بسیاری از مردم زندگی در آن را به کشور محل تولد خود ترجیح دهند. کار و زندگی در آمریکا امکان پذیر است به شرط آنکه با آگاهی گام بردارید و محل مناسبی را برای زندگی انتخاب کنید. کالیفرنیا شمالی در یک منطقه آب‌وهوایی خوب قرار گرفته که مقصد بسیاری از مهاجران است و ممکن است برای شما انتخاب مناسبی باشد. در این مطلب بیشتر با این ایالت و شرایط خرید خانه در آن آشنا می‌شوید.

با کالیفرنیا شمالی بیشتر آشنا شوید

قسمت شمالی ایالت کالیفرنیا به نام کالیفرنیا شمالی شناخته می‌شود و یکی از مناطق پرجمعیت و مهم آمریکا به شمار می‌آید. نزدیک به 50 شهرستان در این منطقه قرار دارد که هرکدام به شهرها، شهرک‌ها محله‌های مختلف تقسیم می‌شوند. توزیع امکانات رفاهی در سراسر این منطقه یکسان نیست اما به طور کلی در سطح استانداردی قرار دارد.

قبل از اینکه قاره آمریکا کشف شود جمعیت بزرگی از بومیان آمریکا در این ناحیه سکونت داشتند و یکی از قدیمی‌ترین سکونت‌های آمریکای شمالی به شمار می‌آید. سواحل کالیفرنیا میزبان شهرهای بسیار زیبایی است که بسیاری از آن‌ها از مقاصد اصلی گردشگری آمریکا هستند.

این بخش آمریکا چند فرهنگی است و افراد از ملیت‌ها و نژادهای متنوع با صلح و امنیت در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. دین اغلب مردم مسیحی است. از حدود سال‌های 1820 دام و مهاجران از کانادا وارد کالیفرنیا شمالی شدند و اقتصاد این منطقه را به این ترتیب شکل  گرفته است. زیباترین سواحل آمریکا در این منطقه واقع است به همین دلیل صنعت گردشگری آن رونق بسیاری دارد و ساکنان منطقه هم از انواع تفریحات ساحلی استفاده می‌کنند. تمرکز اصلی جمعیت ساکنان کالیفرنیا شمالی سواحل سانفرانسیسکو است که از نظر آب‌وهوایی و امکانات شرایط مطلوبی دارد. این منطقه نسبتا بزرگ از امکانات فرهنگی مختلفی مثل مدارس دولتی و خصوصی چند زبانه و دانشگاه‌های خوبی برخوردار است.

بزرگی ایالت کالیفرنیا باعث شده که آن را به اشکال مختلفی تقسیم کنند، تقسیم آن به دو بخش شمالی و جنوبی یکی از مرسوم‌ترین این تقسیم بندی‌ها است که حتی برخی ساکنان آن  در گذشته تلاش کردند ایالت‌های مستقلی در این مناطق ایجاد کنند. این منطقه در گذشته پیشتاز استخراج طلا بوده و بسیاری افراد با آرزوی ثروتمند شدن وارد این ایالت شده در آن ساکن شدند. مشاور املاک به درستی تاکید دارد که بسیاری از شهرهای مهم آمریکا در این منطقه واقع است به همین دلیل قبل از خرید خانه در کالیفرنیا شمالی لازم است آن را از نظر فرهنگی، تاریخی و جغرافیایی بشناسید تا تصمیم بهتری بگیرید.

هزینه زندگی در کالیفرنیا شمالی

بهترین راهکار برای امکان سنجی زندگی در یک ناحیه بررسی هزینه‌های زندگی در آن منطقه است. در کالیفرنیا شمالی برای اینکه یک وعده غذایی دونفره را در یک رستوران معمولی بخورید باید در حدود 35 تا 75 دلار خرج کنید. هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به صورت ماهانه در حدود 85 تا 110 دلار است.

همچنین هزینه برق، وسایل گرمایشی و سایر حامل‌های انرژی در یک آپارتمان 85 متری معمولا چیزی بین 98 تا 120 دلار هزینه خواهد داشت. برای تهیه اشتراک اینترنت نامحدود 10 مگابایتی باید بین 45 تا 105 دلار هزینه کنید. وام مسکن در این منطقه دارای نرخ سود و بهره 4.13 درصد است.

IranianRealtor.org - Top Iranian Realtors

هزینه زندگی در مناطق مختلف آمریکا متغیر است و البته به سطح درآمد عمومی خانوارها هم بستگی دارد. تاکید کردیم پایین بودن یا بالا بودن هزینه‌ها برای هر فرد بستگی مستقیم به سطح درآمدش دارد. بنابراین اگر درآمد ثابتی دارید می‌توانید این هزینه‌ها را به نسبت آن بسنجید و ببینید زندگی در کالیفرنیا شمالی برای شما مناسب است یا باید به دنبال جای دیگری باشید.

خرید خانه در کالیفرنیا شمالی

اصول و قوانین کلی خرید خانه در کالیفرنیا شمالی با سایر نقاط آمریکا یکسان است، در عین حال دولت دست مدیران محلی را باز گذاشته که برخی قوانین خاص را با توجه به نیازهای منطقه اعمال کنند تا زندگی به بهترین شکل در هر منطقه جریان داشته باشد. اگر می‌خواهید قوانین محلی تاثیر گذار در خرید خانه کالیفرنیا شمالی را بشناسید بهترین مرجع شما مشاوران املاک هستند.

در مرحله بعد لازم است بودجه خود را مشخص کنید و در صورت تمایل به دریافت وام بانکی شرایط آن را هم بررسی کنید. زمانی که بودجه شما مشخص شد می‌توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت و مراجعه به سایت‌های اینترنتی تخصصی در حوزه مسکن بعد از تماشا کردن تصاویر خانه‌هایی که برای فروش گذاشته شده از متوسط نرخ مسکن در منطقه دلخواه خود  مطلع شوید.

هیچ چیز به اندازه مشاهده میدانی اطلاعات لازم را به شما نمی‌دهد، پس باید دست به کار شوید و در محله‌های مورد نظر خود خانه‌های مختلفی را ببینید تا بتوانید بهتر انتخاب کنید. یافتن خانه دلخواه تنها با صبر و بررسی‌های دقیق امکان پذیر است پس هنگام خرید خانه هیچ‌گاه عجله نکنید.

چگونگی خرید خانه در کالیفرنیا شمالی

مشاور املاک ایرانی در آمریکا قابل اطمینان‌ترین مرجعی هستند که می‌توانند کمک کنند شما هر چه سریع‌تر بتوانید خانه دلخواه خود را پیدا کنید. برای اینکه دچار ضرر و زیان نشوید بهتر است از یک مشاور کاربلد کمک بگیرید که در تمامی مراحل کار خرید خانه شما را همراهی کند.

هشدار! فراموش نکنید خرید خانه در کالیفرنیا شمالی یا هر جای دیگری تضمینی برای دریافت اجازه اقامت دائم آمریکا نیست و قانون ایالات متحده هیچ مجوزی در این خصوص صادر نکرده است. هر فردی که ویزا داشته باشد اعم از دانشجویی یا توریستی می‌تواند در امر مسکن سرمایه گذاری کند و صاحب ملک شود اما این به معنی شهروند آمریکا شدن نخواهد بود.

مراحل قانونی خرید خانه در یکی از دفاتر اسناد رسمی آمریکا تمام می‌شود جایی که هزینه مالیات و سایر وجوه قانونی تعیین شده را پرداخت می‌کنید و مدارک شناسایی عکس‌دار درخواستی دفترخانه را ارائه می‌دهید.

کار خرید خانه در ایالات متحده آمریکا کمتر از 1 ماه طول می‌کشد و مراحل قانونی کار برای افرادی که وام بانکی دریافت کردند ممکن است کمی بیشتر طول بکشد.

Jigar - Persian Dating App

هزینه خرید و اجاره خانه در کالیفرنیا شمالی

هزینه خرید و اجاره ملک در آمریکا به عوامل مختلفی مثل مصالح بکار رفته در ساختمان، امکانات رفاهی محله و طراحی بنا ارتباط مستقیم دارد.

به طور کلی هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مراکز شهری کالیفرنیا شمالی چیزی در حدود 1100 تا 2100 دلار است، در مناطق حومه شهر هم می‌توان با قیمت 900 تا 1600 دلار یک آپارتمان تک خواب اجاره کرد.

هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در مراکز شهری کالیفرنیا شمالی 1500 تا 3100 دلار است و در خارج شهرها با قیمت 1300 تا 2000 دلار می‌توان آپارتمان سه خوابه اجاره کرد.

قیمت هر متر مربع آپارتمان در شهرهای مهم کالیفرنیا شمالی چیزی در حدود 2500 تا 3500 دلار است و در خارج شهرها برای خرید هر متر آپارتمان باید 1600 تا 3000 دلار هزینه کنید.

از آنجا که قیمت‌ها متغیر است قبل از معامله حتما قیمت روز آپارتمان در منطقه دلخواه خود را استعلام کنید. اگر به دنبال خرید خانه‌های ارزان و اقتصادی هستید بهتر است به سراغ آپارتمان‌هایی که نیاز به بازسازی دارند بروید و از خرید آپارتمان‌های نو پرهیز کنید.

مشاور املاک ایرانی در کالیفرنیا شمالی

بهترین مشاور املاک کالیفرنیا شمالی فارسی زبان هستند و علاوه بر تسلط کامل به منطقه قادرند با شما به راحتی ارتباط برقرار کرده و نیاز واقعی شما از مسکن را تشخیص دهند. پیشنهاد ما این است که حتما با مشاور املاک خود صادق باشید و بودجه واقعی خود را به آن‌ها اطلاع دهید که هرچه سریع‌تر بتوانند خانه شما را پیدا کنند. این افراد به شرایط فرهنگی ایرانیان آگاه هستند و به این ترتیب جایی که زندگی کردن در آن برایتان سخت خواهد بود را به شما نشان نخواهند داد.

اگر به دنبال مشاوران املاک فارسی زبان هستید بهترین راهکار مراجعه به سایت‌های ایرانی، نگاه کردن به آگهی‌های تبلیغاتی و مشورت با ساکنان محلی است.  حتما ویژگی‌های اخلاقی، پشتکار و علاقه‌مندی مشاور خود را در نظر داشته باشید تا راحت‌تر بتوانید انتخاب کنید.

بهترین شهرهای کالیفرنیا شمالی برای زندگی

کالیفرنیا شمالی منطقه بسیار وسیعی است و به همین دلیل یافتن خانه مناسب در آن بسیار سخت است برای اینکه انتخاب درستی داشته باشید باید بهترین شهرهای کالیفرنیا شمالی برای زندگی را بشناسید.

این شما هستید که در نهایت باید در خانه زندگی کنید، پس در کنار مشاوره گرفتن از متخصصان لازم است خودتان هم شناخت خوبی از منطقه به دست آورید.

ملاک‌ها نسبی هستند و لازم است قبل از هر چیزی شرایط خود را در نظر داشته باشید. بهترین شهرهای کالیفرنیا شمالی از نظر ما عبارت هستند از:

سن خوزه

سومین شهر بزرگ کالیفرنیا است که بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد، بیشتر ساکنان آن مهاجران اسپانیایی بودند و به همین دلیل یک نام اسپانیایی برای آن انتخاب کردند. این شهر در تکنولوژی بسیار مشهور است و برترین شرکت‌های این حوزه در شهر سن خوزه مستقر هستند. ورزش فوتبال آمریکایی و بسکتبال در این منطقه محبوبیت زیادی دارد. این شهر همه جور امکانات رفاهی را دارد ولی توزیع این امکانات در محله‌های مختلف یکسان نیست.

استوکتون

بیش از 160 هزار نفر جمعیت دارد و از شهرهای ساحلی زیبای این منطقه به شمار می‌آید. این شهر 4 متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته و مردم آن با وجود فرهنگ‌های مختلف به راحتی در کنار هم زندگی می‌کنند. استوکتون شهر بسیار تمیزی است و امکانات رفاهی نسبتا خوبی هم دارد.

سان فرانسیسکو

یکی از مشهورترین شهرهای جهان است که در کالیفرنیا شمالی قرار گرفته است. این شهر بسیار بزرگ است و در کل آمریکا رتبه چهارم را از آن خود کرده است. تراکم جمعیت در این منطقه بسیار زیاد است، سان فرانسیسکو شهر زنده‌ای است که زندگی شبانه در آن تا پاسی از شب جریان دارد.

ساکرامنتو

این شهر از نظر فرهنگی و اقتصادی بسیار مهم است و در کالیفرنیا شمالی جایگاه ویژه‌ای دارد. دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در این شهر شعبه دارد و امکانات آموزشی آن در سطح مطلوبی است. این شهر به راه آهن سراسری آمریکا متصل بوده و همچنین وسایل حمل و نقل عمومی آن بسیار پیشرفته هستند.

کالیفرنیا شمالی یک منطقه وسیع جغرافیایی و فرهنگی است که از دیرباز در تاریخ آمریکا نقش مهمی را ایفا کرده است. جمعیت مهاجران این منطقه بسیار زیاد هستند و با تراکم بالایی زندگی می‌کنند. در کالیفرنیا شمالی یافتن جایی برای زندگی چندان دشوار نیست و در این منطقه وسیع حتما جایی که مورد پسند شما باشد پیدا می‌شود. کالیفرنیا از جمله جاهایی است که ایرانیان بسیاری در آن سکونت دارند و از این نظر انتخاب آن می‌تواند برای شما مفید باشد.

EXT LINKS:

ممکن است شما دوست داشته باشید