مشاور املاک (داکوتا شمالی) • راهنمای خرید خانه

3,876

مشاوران املاک در داکوتا شمالی

Join Iranian Realtor

داشتن پول و سرمایه برای خرید خانه در آمریکا لازم است، اما کافی نیست. برای اینکه بتوانید در ایالات متحده خانه‌دار شوید، باید محلی را شناسایی کنید که از نظر فرهنگی بیشترین مطابقت را با شما داشته باشد و در عین حال نیازهای‌تان را برآورده سازد. شناخت ایالت‌های مختلف آمریکا و تسلط نسبی به جغرافیای این کشور برای تحقق این هدف امری ضروری است. با وجود 50 ایالت مختلف تصمیم‌گیری سخت است و نباید انتخاب درست را به شانس و اقبال واگذار کنید. داکوتا شمالی یکی از ایالت‌های مطرح آمریکا است که شاید محل مناسبی برای زندگی شما باشد، در این مطلب بیشتر با آن آشنا شوید.

درباره داکوتا شمالی

داکوتا شمالی یکی از ایالت‌های هم‌مرز کانادا است که در غرب میانه آمریکا واقع شده است. این ایالت از نظر مساحت نوزدهمین در آمریکا است و تراکم جمعیت بالایی هم دارد. اقتصاد این منطقه بسیار پویا است و تولید ناخالص بالایی در آن صورت می‌گیرد. شرایط آب‌وهوایی مطلوب این ایالت، باعث شده کشاورزی منبع اصلی درآمد داکوتا شمالی باشد و در کنار آن در تولید انواع روغن مناسب پخت و پز و فناوری هم پیشرفت‌های خوبی را تجربه کرده است. بذر کلزا و کتان که از مواد اولیه اصلی تولید روغن‌های گیاهی است، در این منطقه به میزان بسیار زیاد و با کیفیت بالا کشت می‌شود.

این ایالت چهار فصل است و تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد آن مشهور است. از نظر آب‌وهوایی این ایالت شباهت زیادی با کشور ایران دارد و از این نظر انتخاب خوبی برای هموطنانی است که قصد اقامت دائم در آمریکا را دارند.

دانشگاه داکوتا شمالی و دانشکده ایالتی داکوتا شمالی دو مرکز عمده تحصیلی این منطقه به شمار می‌آید که دانشجویان زیادی در آن تحصیل می‌کنند. ماهیگیری و شکار سرگرمی عمده مردم منطقه است و ماهیگیری در یخ یکی از سرگرمی‌های جذاب در فصل زمستان به شمار می‌آید. ورزش‌های زمستانه در این منطقه رونق دارد و زندگی همیشه زیر پوست این منطقه جاری است. ساکنان اولیه این ایالت چند قبیله سرخپوستان بومی آمریکا بودند و به همین دلیل چند موزه فرهنگی معرفی این اقوام در این منطقه وجود دارد. بعدتر مهاجرانی از اسکاندیناوی وارد این منطقه شدند و در حال حاضر یک ایالت چند فرهنگی به شمار می‌آید که افراد زیادی در آن با کمال آرامش زندگی می‌کنند.

به گفته مشاور املاک ایرانی امکانات رفاهی مختلفی در این منطقه وجود دارد که به شکل یکسانی توزیع نشدند. شرایط زندگی در شهرهای کوچک و بزرگ داکوتا شمالی یکسان نیست. اگر قصد خرید خانه در این منطقه را دارید، بهتر است به سراغ شهرهای بزرگتر که امکانات رفاهی مناسب‌تری دارند بروید.

هزینه زندگی در داکوتا شمالی

برای اینکه ببینید یک ایالت برای زندگی شما مناسب است یا نه، قبل از هر چیز باید میزان متوسط درآمد منطقه و هزینه زندگی در آن را بررسی کنید. در داکوتا شمالی برای صرف یک وعده غذایی دو نفره داخل یکی از رستوران‌های معمولی این شهر باید بین 40 تا 60 دلار هزینه کنید.

هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در ماه در حدود 40 تا 50 دلار است. هزینه برق، سیستم گرمایشی و سایر حامل‌های انرژی در یک آپارتمان 85 متری 95 تا 290 دلار است. اینترنت 10 مگابایت نامحدود با قیمت 42 تا 75 دلار در ماه عرضه می‌شود.

IranianRealtor.org - Top Iranian Realtors

نرخ بهره وام مسکن در این منطقه 4.17 درصد است و درآمد ماهیانه هر فرد در حدود 3000 دلار است که مطابق با درآمد متوسط مردم آمریکا است.

برای خرید خانه باید پس انداز خوبی باید داشته باشید و اگر قصد دریافت وام بانکی برای خرید مسکن را دارید، باید از پس پرداخت اقساط آن بر یبایید. پس قبل از اقدام به خرید خانه باید وضعیت بودجه خود را مشخص کنید و اگر توان تامین هزینه‌های متوسط زندگی در این منطقه را داشتید، می‌توانید در داکوتا شمالی خانه بخرید.

فرصت‌های کاری زیادی در آمریکا وجود دارد و همیشه برای افراد متخصص کاری در این کشور یافت می‌شود. بنابراین قبل از اقامت دائم، یک کار تمام وقت پیدا کنید تا با خیال آسوده بتوانید در خانه رویایی خود زندگی کنید.

خرید خانه در داکوتا شمالی

مشاور املاک ایرانی در آمریکا بهترین مرجع خرید خانه به شمار می‌آید که با شناخت کاملی که از مناطق مختلف آمریکا دارد، می‌تواند خانه‌های مختلفی را جهت خرید به شما نشان دهد. قبل از هر اقدامی باید هدف خود از خانه خریدن در داکوتا شمالی را مشخص کنید. اگر به فکر این هستید که با خرید خانه در این ایالت اقامت دائم آمریکا را دریافت کنید، باید بگوییم هیچ ضمانت قانونی برای این امر وجود ندارد. دولت آمریکا به همه مردم اجازه داده در صنعت ساخت و ساز این کشور سرمایه گذاری کنند و هر فردی با ویزای توریستی یا دانشجویی هم می‌تواند در آمریکا خانه دار شود، اما این تضمینی برای دریافت اقامت ایالات متحده نیست.

خرید خانه در آمریکا یک سرمایه گذاری بلند مدت است که ضمن تامین آینده خانواده شما می‌تواند یک سرپناه امن را برای شما تامین کند، تا احساس تعلق بیشتری به کشور تازه خود داشته باشید.

هر منطقه نقاط قوت و ضعف مخصوص خود را دارد. اگر یک لیست کامل از این موارد تهیه کنید و آن‌ها را با شرایط و نیازهای خود بسنجید، تصمیم گیری برای خرید خانه ساده‌تر می‌شود. قیمت مسکن در آمریکا به جز زمان رکود بزرگ تغییرات عمده‌ای را تجربه نکرده و سرمایه گذاری در این بخش ریسک کمی دارد که باعث می‌شود خرید خانه در داکوتا شمالی یک انتخاب خوب و کم ریسک باشد. اگر قصد خرید خانه در این منطقه را دارید بهتر است به سراغ محله‌هایی بروید که از نظر فرهنگی با شرایط زندگی شما مطابقت بیشتری دارند.

چگونگی خرید خانه در داکوتا شمالی

مراحل خرید خانه در این ایالت تفاوت زیادی ندارد، به جز چند قانون محلی در مورد نرخ مالیات شرایط خرید خانه در سراسر آمریکا یکسان است. اگر می‌خواهید خرید خانه به صورت قانونی انجام شود بهتر است از یک مشاور حقوقی مشورت بگیرید.

مراحل کلی خرید خانه به این ترتیب است که ابتدا باید سقف بودجه خود را مشخص کنید و ببینید حاضر هستید برای خرید خانه رویایی خود وام بگیرید و اقساط آن را پرداخت کنید یا نه. دریافت وام توان مالی شما را افزایش داده و کمک می‌کند بتوانید خانه بهتری بخرید. شرایط دریافت وام مسکن در آمریکا خیلی سخت نیست و معمولا روال کار خیلی سریع انجام می‌شود. اگر به هر دلیلی در مورد توان مالی پرداخت اقساط وام تردید دارید، بهتر است به سراغ دریافت وام نروید.

Jigar - Persian Dating App

خرید نقدی بهتری راهکار خرید خانه برای مهاجرانی است که تازه به آمریکا آمدند و ضمن کاهش ریسک، معامله روند کارها را هم سرعت می‌بخشد. اگر شناخت کافی از آینده سرمایه گذاری در امر مسکن ندارید، بهتر است قبل از خرید خانه مدتی در یک آپارتمان اجاره‌ای ساکن شوید و پس از اینکه شناخت کافی به دست آوردید برای خرید خانه اقدام کنید.

هزینه خرید و اجاره خانه در داکوتا شمالی

هزینه خرید و اجاره ملک در ایالت‌های مختلف آمریکا متغیر است و  عواملی مثل رفاه منطقه، مصالح بکار رفته در ساختمان، وضعیت مقاومت بنا و تازه ساز بودن آن روی قیمت‌ها تاثیرگذار است. معمولا هزینه خرید و اجاره ملک در نواحی اطراف و حاشیه شهرها ارزان‌تر است و برای آن‌ها که سبک زندگی اقتصادی دارند انتخاب بهتری است.

به طور متوسط برای اجاره آپارتمان یک خوابه در مناطق شهری داکوتا شمالی باید حدود 600 تا 750 دلار هزینه کنید. همین آپارتمان با حدود قیمت 500 تا 650 دلار در نواحی حاشیه شهر قابل اجاره است. هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در مراکز شهری چیزی در حدود 1000 تا 1800 دلار و هزینه اجاره آپارتمان بزرگ سه خوابه در اطراف شهرها و شهرک‌ها در حدود 800 تا 1200 دلار است. قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهرهای داکوتا شمالی 750 تا 2500 دلار است و هر متر مربع آپارتمان‌های خارج شهرها را با 900 تا 1600 دلار می‌توان خریداری کرد.

قبل از خرید خانه باید طرح‌های توسعه‌ای منطقه‌ای که قصد خرید خانه در آن را دارید بررسی کنید. برنامه‌هایی که شهرداری برای منطقه دارد روی قیمت آتی مسکن تاثیر مستقیم دارد.

پیش از اقدام به خرید حتما در مورد مالک و ملک تحقیق کنید، تا برای مبادله و ثبت سند مشکل قانونی مثل بدهی بانکی نداشته باشند.

مشاور املاک ایرانی در داکوتا شمالی

بهترین مشاور املاک داکوتا شمالی توانایی برقراری ارتباط موثر با مشتریان خود را دارند. معمولا مشاوران فارسی زبان که با فرهنگ شما آشنایی بهتری دارند و به دلیل همزبانی راحت‌تر می‌توانید نیازهای خود را با آن‌ها مطرح کنید، انتخاب‌های بهتری هستند.

مراجعه به سایت‌های اینترنتی، مشورت با ساکنان محلی و مشاهده تبلیغات محیطی از جمله راه‌هایی است که کمک می‌کند سریع‌تر مشاور خود را پیدا کنید. یک مشاور متخصص می‌تواند به روند خرید ملک سرعت ببخشد و از اشتباهات احتمالی شما هنگام خرید ملک پیشگیری کند.

بسیاری تصور می‌کنند به تنهایی و با مراجعه با سایت‌های اینترنتی خرید خانه می‌توانند صاحب ملک شوند، اما در عمل می‌بینند این کار یک تخصص است و برای انجام آن باید به سراغ حرفه‌ای‌ها بروند. اگر می‌خواهید هرچه سریع‌تر به بهترین نتیجه برسید، قبل از هرکاری یک مشاور مسکن خوب پیدا کنید.

بهترین شهرهای داکوتا شمالی برای زندگی

سطح رفاه در شهرهای مختلف آمریکا یکسان نیست و شهرهای بزرگ و کوچک داکوتا شمالی شرایط یکسانی ندارند. اگر بهترین شهرهای این ایالت برای زندگی را بشناسید تصمیم‌گیری برای شما ساده‌تر می‌شود.

به عنوان یک خریدار مسکن لازم نیست شما آنقدر در شناخت محله‌های مختلف ریزبین شوید، اما باید یک دید کلی از شرایط کار و زندگی در محله‌های مختلف داشته باشید.

خرید خانه یک سرمایه گذاری بزرگ است، پس لازم است برای آن وقت بگذارید. در اینجا با معرفی چند شهر مشهور داکوتا شمالی تلاش می‌کنیم به بازتر شدن دید شما کمک کنیم.

فارگو

بزرگترین شهر داکوتا شمالی است که بیش از 105 هزار نفر جمعیت دارد، این شهر امکانات رفاهی خوبی برای زندگی دارد و همچنین راه‌های ارتباطی خوبی با سراسر آمریکا و کانادا در این شهر فراهم شده است. فارگو تمیز و آرام است و برای زندگی خانوادگی یک انتخاب مناسب است.

بیسمارک

مرکز داکوتا شمالی است و دومین شهر پرجمعیت این منطقه به شمار می‌آید. مراکز خرید، رستوران‌ها و امکانات رفاهی خوبی در این منطقه یافت می‌شود. بیسمارک از نظر سیاسی اهمیت ویژه‌ای دارد و ساکنان آن اغلب دارای سطح زندگی خوبی هستند.

بیولا

یکی از شهرهای کمتر شناخته شده این ایالت است که در حدود 3 هزار نفر جمعیت دارد. امکانات این شهر برای زندگی در شرایط خوبی است و شما در انواع مشاغل صنعتی و خدماتی می‌توانید مشغول کار شوید. اگر زندگی در شهرهای خوش آب‌وهوا و دور از شلوغی انتخاب شما است بیولا شهری است که با خواسته‌های‌تان مطابقت زیادی دارد.

EXT LINKS:

ممکن است شما دوست داشته باشید