مشاور املاک (اوکلاهاما) • راهنمای خرید خانه

5,325

مشاوران املاک در اوکلاهاما

Join Iranian Realtor

زندگی در آمریکا به دلیل امکانات رفاهی خوب، اقتصاد پویا و موقعیت‌های شغلی فراوان طرفداران زیادی دارد. مهاجران از سراسر جهان به این کشور سفر کردند، آنجا را به عنوان خانه جدید خود برگزیدند و این روند همچنان ادامه دارد. اگر قصد کار و زندگی در آمریکا را دارید، 50 انتخاب اصلی و هزاران انتخاب فرعی پیش روی شما قرار دارد. بله، امکان زندگی در هر یک از ایالت‌های آمریکا و شهرهای آن برای شما وجود دارد؛ به همین دلیل، باید با دید باز انتخاب کنید. اوکلاهاما یکی از ایالت‌های غرب میانه آمریکا است که برای کار و زندگی امکانات خوبی دارد. اگر می‌خواهید با این ایالت بیشتر آشنا شوید و شرایط زندگی و خرید خانه در آن را بررسی کنید، این مطلب را تا آخر دنبال کنید.

درباره اوکلاهاما

مشاور املاک بازار مسکن ایالت اوکلاهاما را پر رونق توصیف می‌کنند. به طور کلی این ایالت اقتصادی پویا دارد و نرخ تورم آن در مقایسه با بسیاری کشورهای جهان پایین است. تنوع جغرافیایی زیاد اوکلاهاما که آن را از نظر زمین شناسی متمایز کرده، بسیار دیدنی است. دشت‌های مرتفع، کوهای بلند، جنگل، چمنزار و تپه‌های دیدنی از جاذبه‌های طبیعی آن به شمار می‌آید.

بیش از 4 میلیون نفر در این منطقه از جهان زندگی می‌کنند و در مشاغل مختلف خدماتی و صنعتی مشغول کار هستند. این ایالت به «سرزمین مرد سرخ» معروف است و ساکنان اولیه آن بومیان سرخپوست بودند. دانشگاه‌های دانشگاه اوکلاهاما، دانشگاه ایالتی اوکلاهاما، مرکز علوم درمانی دانشگاه اوکلاهاما و دانشگاه اوکلاهامای مرکزی مهم‌ترین مراکز علمی ایالت به شمار می‌آیند که دانشجویان در رشته‌های مختلف آن مشغول تحصیل هستند.

سیستم حمل و نقل عمومی، به ویژه مترو این ایالت، در شهرهای بزرگ وضعیت خوبی دارد. مردم بسیار خونگرم هستند و اغلب برای یک گفتگوی کوتاه در اتوبوس و مترو اعلام آمادگی می‌کنند. از دیگر جاذبه‌های این منطقه طبیعت زیبا است که برای طبیعت‌گردی، پیاده روی و انواع ورزش‌ها مثل کوه نوردی مناسب است. علاقه به ورزش حرفه‌ای در خون مردم این منطقه است و مسابقات را با شور و هیجان در کافه‌ها و مراکز عمومی پیگیری می‌کنند. در این منطقه از زمستان‌های استخوان سوز و گرمای بی‌سابقه تابستانی خبری نیست و آب و هوای متعادل آن برای ایرانیان یک انتخاب عالی است.

البته تابستان‌های گرمی در این منطقه دیده می‌شود، اما قطعا مکان‌های بسیار گرم‌تری از اوکلاهاما در آمریکا وجود دارد. تند باد یکی از مواردی است که گاهی به سراغ این منطقه می‌آید و باید مراقب آن بود. در نهایت در اوکلاهاما می‌توانید چهار فصل را تجربه کنید. اگر به دنبال زندگی در یک منطقه آب و هوایی متعادل با مناظر طبیعی زیبا و امکانات تحصیلی مطلوب هستید، این ایالت برای شما انتخاب خوبی است.

هزینه زندگی در اوکلاهاما

بررسی هزینه‌های عمومی زندگی در این ایالت برای تصمیم‌گیری بسیار مهم است. موقع خرید خانه در یک منطقه باید هزینه‌های عمومی و جاری متداول بررسی شود تا تصمیم بهتری بگیرید. هزینه صرف یک غذای دو نفره در یک رستوران معمولی اوکلاهاما 22 تا 55 دلار است. همچنین هزینه برق، وسایل گرمایشی و سایر حامل‌های انرژی در یک آپارتمان 85 متری در حدود 80 تا 240 دلار است. اینترنت 10 مگابیت بدون محدودیت ماهانه 35 تا 90 دلار هزینه دارد. نرخ سود وام مسکن در شهرهای مختلف اوکلاهاما در حدود 4.31 درصد است و معمولا وام خیلی سریع از طرف بانک و مراکز مالی داده می‌شود.

هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در ماه حدود 25 تا 50 دلار است. هزینه اجاره آپارتمان معمولا چیزی حدود 30 درصد کل درآمد یک خانوار را در این ایالت به خود اختصاص می‌دهد و درآمد ماهانه مردم در اوکلاهاما در حدود 2575 دلار است.

IranianRealtor.org - Top Iranian Realtors

بسته به نوع شغل و درآمد افراد، سطح زندگی در مناطق مختلف متفاوت است؛ اما به هر حال ثروتمندترین خانواده‌ها هم در بحث مخارج خود محدودیت‌هایی دارند و باید عاقلانه هزینه کنند. به این ترتیب باید وضعیت ایالت در این خصوص بررسی شود.

خرید خانه در اوکلاهاما

پیش از خرید خانه در اوکلاهاما باید شناخت کافی از مناطق مختلف آن داشته باشید. اگر به تازگی وارد خاک آمریکا شدید بهترین گزینه این است که مدتی یک خانه اجاره کرده و پس از اینکه شناخت کافی از منطقه به دست آوردید، نسبت به خرید خانه اقدام کنید.

این نکته را هم فراموش نکنید که خرید خانه در آمریکا به هیچ عنوان تضمین برای دریافت اقامت دائم این کشور نیست و طبق قوانین، هیچ اولویتی به صاحبان مسکن داده نمی‌شود. قوانین ایالتی آمریکا به هر فردی که دارای ویزا باشد اعم از توریستی و دانشجویی اجازه می‌دهد در آمریکا خانه بخرند، اما این به معنی آن نیست که می‌توانند در آن شهر ساکن شوند.

خرید خانه در آمریکا معمولا ریسک پایینی دارد و به این دلیل که تورم این کشور زیاد بالا نیست، قیمت‌ها تغییرات ناگهانی نخواهند داشت. آمریکایی‌ها به خرید خانه به چشم یک سرمایه گذاری بلند مدت نگاه می‌کنند که محیط امنی برای زندگی آن‌ها فراهم می‌کند.

معمولا توزیع امکانات رفاهی، آموزشی و تفریحی در شهرهای مختلف آمریکا یکسان نیست و هنگام خرید خانه حتما به این نکته توجه داشته باشید.

چگونگی خرید خانه در اوکلاهاما

مشاور املاک ایرانی در آمریکا بهترین مرجع برای خرید خانه هستند. این افراد با شرایط فرهنگی شما آشنایی کامل دارند و به همین دلیل احتمالا پیشنهادهای خوبی برای خرید خانه ارائه می‌دهند که با شرایط و نیازهای شما مطابقت دارد. تنها کافی است سقف بودجه خود را با آن‌ها در میان بگذارید و محله دلخواهتان را اعلام کنید، تا شما را برای بازدید به خانه‌های مختلف ببرند.

هم‌زبانی با مشاوران ایرانی به شما کمک می‌کند راحت‌تر با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و کار خرید خانه سریع‌تر پیش می‌رود. مشاور خوب کسی است که ارتباط خوبی با شما برقرار کند و مشاوران ایرانی برای این کار بهترین گزینه هستند.

پس از یافتن خانه دلخواه و توافق بر سر قیمت، باقی کارها بسیار ساده است. باید به یک دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید و پس از پرداخت مالیات و سایر وجوه قانونی که دولت مشخص کرده، خانه به نام شما خواهد شد. در اختیار داشتن مدارک شناسایی عکس دار در این مرحله الزامی است. کار انتقال سند معمولا در کمتر از 1 ماه انجام می‌شود و تنها افرادی که وام بانکی دریافت کرده باشند، ممکن است کمی بیشتر معطل شوند. دقت کنید همه کارها به صورت  قانونی انجام شود که در آینده برای انتقال سند و فروش خانه مشکلی نداشته باشید.

Jigar - Persian Dating App

هزینه خرید و اجاره ملک در اوکلاهاما

هزینه اجاره  آپارتمان  یک خوابه در مراکز شهری اوکلاهاما 700 تا 1200 دلار است و در خارج شهر ها با مبلغ 500 تا 900 دلار می‌توانید آپارتمانی یک خوابه را کرایه کنید. آپارتمان سه خوابه در مراکز شهری اوکلاهاما به قیمت 950 تا 2000 دلار اجاره داده می‌شوند و در خارج شهرها می‌توانید با قیمت 800 تا 1350 دلار یک آپارتمان سه خوابه اجاره کنید.

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مراکز شهری اوکلاهاما 900 تا 2100 دلار است و قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مراکز شهری حدود 900 تا 1200 دلار است. در هر محله بسته به امکانات رفاهی، شرایط ملک و مصالح بکار رفته در ساختمان قیمت‌ها متغیر است و به همین دلیل پیش از توافق نهایی در مورد قیمت خوب است در مورد شرایط روز قیمت خانه تحقیق کنید.

برای خرید خانه با قیمت مناسب‌تر به سراغ مراکز خارج شهرها و شهرک‌ها بروید و حتما این مورد را هم در نظر داشته باشید که امکانات حمل و نقل عمومی خوبی داشته باشند.

مشاور املاک ایرانی در اوکلاهاما

بهترین مشاور املاک اوکلاهاما را می‌توانید با یک سرچ اینترنتی ساده یا در تبلیغات تلویزیونی و رادیویی پیدا کنید. اگر با ایرانیان ساکن اوکلاهاما مشورت کنید، حتما می‌توانند مشاورانی که از کار آن‌ها راضی هستند را هم به شما معرفی کنند.

یک مشاور خوب، قبل از هر چیز به محلی که در آن مشغول فعالیت است تسلط دارد و حتی با مشخصات کوچه‌های شهر هم آشنا است. پس از آن بسیار مشتاق و با پشتکار است و برای یافتن خانه دلخواه شما پیگیری زیادی دارد. شیوه برقراری ارتباط یک مشاور هم بسیار مهم است. او باید شخصیت مثبت و کاریزماتیک داشته باشد و با صبر و حوصله به خواسته‌های شما توجه کند. اگر چنین فردی را پیدا کردید، احتمالا خیلی سریع خانه دلخواهتان را هم خواهید یافت.

بهترین شهرهای اوکلاهاما برای زندگی

در هر ایالت شهرها و شهرک‌های مختلفی وجود دارد که از نظر فرهنگی، اقتصادی و امکانات رفاهی شرایط متفاوتی دارند. با شناخت بهترین شهرهای هر ایالت برای زندگی می‌توانید انتخاب هوشمندانه‌تری داشته باشید.

شرایط مطلوب زندگی برای هر فرد و خانواده متفاوت است؛ پس آنچه برای شما مناسب اس،ت برای دیگری ممکن است مطلوب نباشد. در اینجا به برخی از مهم‌ترین شهرهای اوکلاهاما و شرایط عمومی آن‌ها اشاره می‌کنیم.

اوکلاهاما سیتی

پایتخت سیاسی و مهم‌ترین شهر ایالت است که مردم آن طرفدار سرسخت ورزش بسکتبال هستند. امکانات رفاهی و وضعیت حمل و نقل عمومی شهر در سطح مطلوبی است. شرکت‌های بزرگ تجاری مثل دِوان انرژی که یک شرکت نفتی مشهور است، در این شهر مستقر هستند. در اینجا به چهار فصل و مناظر طبیعی زیبا دسترسی دارید و می‌توانید از مصاحبت با مردم خوب لذت ببرید. اوکلاهاما سیتی شهر تمیز و زیبایی است که برای زندگی خانوادگی امکانات خوبی دارد.

تالسا

دومین شهر مهم ایالت است. افرادی که بتوانند از مراکز معتبر این شهر پیشنهاد دورکاری دریافت کنند و ویزای کار آمریکا را داشته باشند، در صورت داشتن قرارداد کار تمام وقت می‌توانند 10 هزار دلار پول دریافت کنند. البته این قانون تبصره مهمی دارد و آن اینکه فرد باید بالای 18 سال سن داشته باشد. پس تالسا شهری است که برای زندگی در آن پول هم پرداخت می‌شود.

بیش از 390 هزار نفر در این شهر زندگی می‌کنند و ساختمان‌ها بلند و قدیمی زیبایی در سطح شهر دیده می‌شوند. اگر قصد اقامت در اوکلاهاما را دارید تالسا برای شما یک گزینه مناسب است.

ایالت اوکلاهاما گاهی به دلیل خبرهای مربوط به تیراندازی در صدر اخبار جهان قرار گرفته است، اما در کل ایالت زیبا، ساکت و امنی است که زندگی در آن می‌تواند بسیار جذاب باشد. هزینه کار و زندگی در این ایالت متوسط است و با یک درآمد معمولی می‌توان به راحتی در شهرهای مختلف ایالت زندگی کرد.

 

EXT LINKS:

?Why Join Oklahoma Realtors

ممکن است شما دوست داشته باشید