مشاور املاک (اورگان) • راهنمای خرید خانه

4,257

مشاوران املاک در اورگان

Join Iranian Realtor

خرید خانه یک قدم بسیار بزرگ است و برای مهاجران این کار به معنای سرمایه گذاری در کشوری است، که جهت کار و زندگی انتخاب کردند. این تصمیم‌گیری باید آگاهانه و بر پایه اخبار و اطلاعات کافی باشد، در غیر اینصورت ممکن است در آینده سبب پشیمانی شود. آمریکا کشور بزرگ و مهاجر پذیری است که انتخاب بسیاری از مردم جهان برای زندگی است. اگر قصد خرید خانه در این کشور را دارید، باید شناخت کافی از ایالت‌های مختلف آن داشته باشید و بر مبنای شرایط و امکانات خود بهترین را انتخاب کنید. اورگان یکی از 50 ایالت آمریکا است که شاید برای شما انتخاب مناسبی باشد. اگر قصد خرید ملک یا اقامت در ایالت اورگان را دارید این مطلب را تا آخر دنبال کنید.

درباره اورگان بیشتر بدانید

نزدیک به 4 میلیون نفر در 256 هزار کیلومتر مساحت ایالت اورگان زندگی می‌کنند که در مشاغل مختلف صنعتی، تجاری و خدماتی مشغول کار و فعالیت هستند. این ایالت در غرب میانه آمریکا واقع شده و بیش از نیمی از جمعیت این ایالت در شهر پورتلند مستقر هستند. ایالت اورگان به «ایالت اسب آبی» معروف است و شاید برای شما جالب باشد که بدانید، تعداد زیادی اسب موستانگ در این منطقه زندگی می‌کنند.

به دلیل وجود جنگل‌های بزرگ پوشیده از صنوبر صنایع مرتبط با چوب مثل ام دی اف، تولید کاغذ و خمیر کاغذ در این منطقه پررونق است. البته باغ‌های میوه متعددی مثل سیب، گلابی، انگور و آلو هم در سطح اورگان وجود دارد که بهترین محصول در آن کشت می‌شود. به دلیل کم‌آبی طی سال‌های اخیر راهکارهای جدیدی برای پرورش درختان بکار گرفته شده است. جدیدا پرورش ماهی هم در این منطقه رونق خوبی داشته و در برخی مناطق رایج است. اورگان یکی از ایالت‌های ثروتمند و قوی آمریکا از نظر اقتصادی به شمار می‌آید.

آب‌وهوای این منطقه ملایم است، به طوری که تابستان‌هایی خنک و زمستان‌هایی معتدل دارد. شرایط آب‌وهوایی و رونق اقتصادی، خرید خانه در این منطقه را به یک انتخاب هوشمندانه تبدیل کرده و مشاور املاک افراد را به سرمایه گذاری در امر مسکن تشویق می‌کند.

دانشگاه ایالتی پورتلند، دانشگاه ایالتی اورگان و دانشگاه اورگان مهم‌ترین مراکز آموزش عالی این منطقه هستند که دانشجویان بسیاری در رشته‌های مختلف آن تحصیل می‌کنند. مردم این ایالت سال‌ها است که با آرامش در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. مسیحیت دین اغلب ساکنان منطقه و انگلیسی زبان اول مردم به شمار می‌آید. در سراسر این منطقه رستوران‌ها، مراکز خرید و امکانات رفاهی خوبی برای زندگی وجود دارد و در نهایت اینکه، اورگان یکی از ایالت‌های تقریبا گران آمریکا به شمار می‌آید.

هزینه زندگی در اورگان

هزینه‌های زندگی در هر منطقه یکی از عوامل تاثیرگذار روی خرید خانه است. پس اگر قصد خرید خانه در اورگان را دارید، باید هزینه‌های اقامت و زندگی در این منطقه را بررسی کنید. هزینه صرف یک وعده غذای دونفره در رستوران‌های معمولی این ایالت 40 تا 66 دلار است.

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در ماه حدود 80 تا 100 دلار هزینه دارد. هزینه‌های اساسی برق، گرمایش ساختمان و سایر حامل‌های انرژی برای یک واحد آپارتمان 85 متری 85 تا 350 دلار برآورد شده است.

IranianRealtor.org - Top Iranian Realtors

اینترنت 10 مگابیت نامحدود 45 تا 85 دلار هزینه دارد. همچنین میزان سالانه نرخ بهره وام مسکن 4.11 درصد است و درآمد متوسط پس از کسر مالیات در حدود 3446 محاسبه شده است.

بسته به درآمد هر خانوار این هزینه‌ها ممکن است برای آن‌ها مناسب یا بالا باشد. به هر حال هر خانواده سقف هزینه‌ای دارد که باید هنگام خرید خانه آن را در نظر داشته باشد، در غیر اینصورت حتما با مشکل مواجه خواهد شد. اورگان از ایالت‌هایی است که نسبت به کل آمریکا گران به شمار می‌آید، اما در مقابل درآمد مردم هم در سطح مطلوبی است. تا زمانی که کار مناسبی در این ایالت پیدا نکردید، بهتر است برای خرید خانه اقدام نکنید.

خرید خانه در اورگان

مشاور املاک ایرانی در آمریکا بهترین گزینه برای انتخاب خانه هستند. این افراد به دلیل آشنایی با شرایط فرهنگی ایرانیان می‌توانند به شما در یافتن خانه دلخواه به شما کمک کنند و از سوی دیگر، به دلیل تسلط به زبان فارسی ارتباط برقرار کردن برای آن‌ها ساده‌تر است. استفاده از یک مشاور خوب روند خرید خانه را سرعت می‌بخشد، اما نباید همه مسئولیت‌ها را به دیگران بسپارید. شما به عنوان تصمیم‌گیرنده نهایی باید تحقیق کنید و اطلاعات خوبی به دست آورید، که هنگام خرید خانه بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

اولین وظیفه شما این است که سقف بودجه خود را مشخص کنید؛ سپس با توجه به قدرت خریدی که دارید، می‌توانید تصمیم بگیرید که وام بانکی دریافت کنید یا نه. گرفتن وام در آمریکا کار سختی نیست، اما قانون در قبال این موضوع بسیار شفاف است. اگر نتوانید اقساط وام خود را به موقع پرداخت کنید، مطابق قانون با شما برخورد می‌شود.

مهاجران تازه وارد برای خرید اولین خانه خود به سراغ دریافت وام نروند. پرداخت نقدی، انتخاب بهتری است که روند کار را سریع‌تر می‌کند و ریسک معامله را هم به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

چگونگی خرید خانه در اورگان

خرید ملک در آمریکا تضمینی برای دریافت اقامت دائم نیست و اگر هدف شما از خرید خانه در اورگان گرفتن مجوز اقامت است، بهتر است به سراغ راهکار دیگری بروید.

کاری که برای خرید خانه باید انجام دهید این است که بر اساس ملاک‌هایی که مد نظر دارید، شهر و محله دلخواه خود را انتخاب کنید و سپس در آن منطقه از خانه‌هایی که با شرایط شما هماهنگی دارد و برای فروش گذاشته شده بازدید کنید. هرچه زمان بیشتری برای این کار اختصاص بدهید و خانه‌هایی زیادتری را مشاهده کنید، احتمال اینکه خانه‌ای که خریداری می‌کنید به رویای شما نزدیک‌ باشد افزایش پیدا می‌کند.

پس از انتخاب خانه نوبت به مذاکره با فروشنده می‌رسد. باید راهکاری را پیدا کنید که دو طرف مبادله راضی باشند. در نهایت پس از توافق باید به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنید، بعد از ارائه مدارک قانونی و پرداخت وجه مالیات سند به نام شما می‌شود. مراحل انتقال سند کمتر از 1 ماه طول می‌کشد. افرادی که برای خرید خانه وام دریافت می‌کنند، برای دریافت سند باید زمان بیشتری منتظر بمانند.

Jigar - Persian Dating App

برای اینکه بعدها از خرید خانه پشیمان نشوید حتما قبل از تصمیم‌گیری نهایی پروژه‌های عمرانی شهرداری برای منطقه مورد انتخاب خود را بررسی کنید، چرا که روی ارزش خانه تاثیر مستقیم دارد. همچنین باید اطمینان حاصل کنید مالک و ملک هیچ مانع قانونی مثل مالیات عقب مانده یا منع معامله ندارند، تا با خیال راحت سند به نام شما شود.

هزینه خرید و اجاره خانه در اورگان

هزینه اجاره آپارتمان تک خوابه در مراکز شهری اورگان 1200 تا 2000 دلار است. همچنین آپارتمان یک خوابه را در اطراف شهرها را می‌توانید به قیمت 900 تا 1500 دلار اجاره کنید. هزینه اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مراکز شهری این ایالت 1500 تا 2800 دلار است و در حاشیه شهرها به قیمت 1500 تا 2400 دلار می‌توانید یک واحد سه خوابه اجاره کنید.

قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهرهای اورگان 3300 تا 5400 دلار و قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مراکز شهری 2400 تا 3200 دلار است.

مشاور املاک ایرانی در اورگان

بهترین مشاور املاک اورگان با پشتکار، علاقه‌مند و آگاه به منطقه هستند. یک مشاور خوب به تمام کوچه و پس کوچه‌های محل تحت پوشش خود مسلط است. به منابع اطلاعاتی خوبی دسترسی داشته و خانه‌های زیادی برای فروش و اجاره دارد. در نهایت یک مشاور متخصص به فن مذاکره مسلط است و می‌تواند فروشنده و خریدار را به یک نقطه مشترک که مورد رضایت هر دو باشد، برساند.

هنگام انتخاب مشاور به سن، جنسیت و تحصیلات فرد توجه نکنید. یک مشاور خوب قادر است به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کند و همچنین از آخرین تغییرات قوانین مبادله ملک آگاه است. انتخاب یک مشاور مناسب، شانس شما برای یافتن خانه دلخواهتان در سریع‌ترین زمان ممکن افزایش می‌دهد.

بهترین شهرهای اورگان برای زندگی

اگر بهترین شهرهای شهر دلخواه خود را بشناسید، کار خرید ملک با خیال آسوده‌تری انجام می‌شود. در ادامه بهترین شهرهای اورگان برای زندگی را معرفی می‌کنیم تا شما راحت‌تر بتوانید تصمیم‌گیری کنید.

پورتلند

مهم‌ترین و در عین حال بزرگ‌ترین شهر ایالت اورگان است که مراکز علمی و فرهنگی متعددی دارد. این شهر بسیار تمیز و زیبا است و مناظر طبیعی بسیار زیبایی در اطراف آن وجود دارد. بسیاری این شهر را به دلیل شرایط مناسبی که دارد برای زندگی انتخاب می‌کند. مردم این شهر به بسکتبال و فوتبال آمریکایی علاقه زیادی دارند. کار و زندگی در شهر به خوبی جریان دارد و محیط مناسبی برای زندگی خانوادگی است. پورتلند یک شهر گران است و هزینه زندگی آن نسبت به متوسط هزینه زندگی در آمریکا بیشتر است؛ با این حال، ارزش زندگی را دارد. امنیت بالا و مردم خوب مهم‌ترین مزایای این شهر به حساب می‌آید.

سیلم

مرکز ایالت اورگان است که از نظر سیاسی اهمیت ویژه‌ای دارد. نام سیلم که ملقب به شهر گیلاس‌ است، از یک عبارت عبری به معنی آشتی گرفته شده است. بیش از 150 هزار نفر در این منطقه زندگی می‌کنند و دومین شهر بزرگ ایالت به شمار می‌آید. رستوران، مراکز خرید و امکانات فرهنگی متعددی در سطح شهر وجود دارد که آن را برای زندگی مطلوب کرده است.

یوجین

سومین شهر مهم ایالت است که دانشگاه اورگان در آن قرار دارد. این شهر کمتر از 150 هزار نفر جمعیت دارد و در سال 1846 تاسیس شده است. اگرچه این شهر به اندازه پورتلند مشهور نیست، اما اقتصاد پویایی دارد و برای زندگی انتخاب خوبی است. یوجین خیلی پر سروصدا و شلوغ نیست، که در نوع خود یک مزیت به حساب می‌آید. خانه‌ها حالت قدیمی دارند و در محله‌های قدیمی می‌توان خانه‌های مستقل با قیمت مناسب پیدا کرد. آپارتمان‌ها در مرکز شهر مستقر هستند و برای زندگی خانواده‌های کوچک و افراد مجرد انتخاب هوشمندانه‌ای به حساب می‌آیند.

اورگان از ایالت‌های ثروتمند و پویای آمریکا به شمار می‌آید که از نظر اقتصادی شرایط مطلوبی دارد. افرادی که کار مناسبی در این منطقه داشته باشند، می‌توانند از امکانات رفاهی منطقه استفاده کرده و زندگی خوبی را تجربه کنند.

 

EXT LINKS:

?Why Join Oregon Realtors

ممکن است شما دوست داشته باشید