مشاور املاک (کالیفرنیا جنوبی) • راهنمای خرید خانه

6,912

مشاوران املاک در کالیفرنیا جنوبی

Join Iranian Realtor

آمریکا کشور بزرگ و پیشرفته‌ای است که مهاجران نقش مهمی در توسعه و پیشرفت آن ایفا کردند. از این رو، هر ساله تعداد زیادی از مردم سراسر جهان با هدف کار و زندگی بهتر راهی این کشور می‌شوند. شرایط زندگی در همه ایالت‌ها یکسان نیست و امکانات در همه جای آمریکا توزیع یکسانی ندارند. اگر قصد دارید در این کشور ساکن شوید باید در مورد وضعیت اقتصادی، فرهنگی و شرایط کار در ایالت‌های مختلف مطالعه کنید. در این مطلب هر آنچه برای خرید خانه در کالیفرنیا جنوبی باید بدانید را با شما به اشتراک می‌گذاریم؛ همراه ما باشید.

درباره کالیفرنیا جنوبی بیشتر بدانید

به بخش جنوبی ایالت کالیفرنیا که بیش از دو سوم جمعیت این منطقه در آن ساکن هستند، کالیفرنیا جنوبی گفته می‌شود. کوه‌های تهاچاپی مرز بین شمال و جنوب کالیفرنیا را مشخص می‌کند و بیش از آنکه در تقسیمات کشوری مهم باشد، در نظر مردم اهمیت دارد.

این منطقه جغرافیای و فرهنگی شامل کلان‌شهر لس آنجس است، که دومین منطقه شهری پر جمعیت آمریکا به شمار می‌آید. در این منطقه 58 شهرستان مختلف قرار دارد و بخش جنوبی آن با مکزیک دارای مرز مشترک است. این منطقه یک ناحیه شهری بسیار پیشرفته در امتداد ساحل اقیانوس آرام است که تا سن دیگو امتداد یافته است. در این منطقه بزرگ فرهنگ و رویای آمریکا به وضوح قابل مشاهده است. مردم به ورزش و مسابقه‌های ملی علاقه زیادی دارند و همین طور قایق سواری و ورزش‌های آبی در این ناحیه رونق بسیاری دارد.

هیچ تعریف رسمی برای تعیین مرز شمالی و جنوبی کالیفرنیا وجود ندارد. اگر به تجربه زندگی در کنار ساحل علاقه دارید و دوست دارید سوار موج‌های زیبای ساحلی تابستان‌های خود را سپری کنید، کالیفرنیا جنوبی برای شما انتخاب مناسبی است. ویتامین D مورد نیاز بدن شما در روزهای آفتابی تامین می‌شود و می‌توانید در کنار هزاران توریست که به این منطقه می‌آیند، از زیبایی‌های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری لذت ببرید.

مردم کالیفرنیا جنوبی به خود مراقبتی و استفاده از غذاهای سالم مشهور هستند. پیدا کردن غذاهای ارگانیک در این منطقه بسیار راحت است. این بخش از آمریکا امکانات آموزشی مطلوبی دارد، اما از نظر قیمت از ایالت‌های گران آمریکا به شمار می‌آید.

مشاور املاک معتقدند خرید خانه در این منطقه یک سرمایه گذاری مناسب است، به شرط آنکه با شناخت کافی برای خرید خانه اقدام کنید و وضعیت فرهنگی شهرها و محله‌ها را به خوبی بشناسید. تنوع فرهنگی در این منطقه بسیار زیاد است و جمعیت ایرانیان ساکن این منطقه هم زیاد هستند، به نحوی که در برخی محله‌ها احساس می‌کنید در کشور خود ساکن هستید. آب و هوای این منطقه معتدل مدیترانه‌ای است که زمستان‌های ملایم و تابستان‌های گرم و خشک دارد، که برای ایرانیان انتخاب خوبی است.

هزینه زندگی در کالیفرنیا جنوبی

هزینه صرف یک وعده غذای دونفره در رستوران‌های معمولی کالیفرنیا جنوبی در حدود 40 تا 80 دلار است.

IranianRealtor.org - Top Iranian Realtors

هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ماهانه 100 تا 110 دلار است. هزینه‌های اساسی برق، گرمایش ساختمان و سایر حامل‌های انرژی برای یک آپارتمان 85 متری ماهانه، در حدود 100 تا 300 دلار برآورده شده است. هزینه اینترنت 10 مگابیت بدون محدودیت هم 50 تا 100 دلار در نظر گرفته می‌شود.

نرخ بهره وام مسکن هم به صورت سالانه 4.13 درصد است. اگر هنوز منبع درآمد ثابتی ندارید، از گرفتن وام مسکن برای خرید خانه پرهیز کنید چون ممکن است پرداخت اقساط شما را به دردسر بیندازد.

خرید خانه در کالیفرنیا جنوبی

مشاور املاک ایرانی در آمریکا بهترین مرجع برای خرید خانه در کالیفرنیا جنوبی به شمار می‌آید. این مشاوران بر جغرافیا و مسائل فرهنگی منطقه اشراف کامل دارند و می‌توانند به خوبی شما را راهنمایی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به اینترنت هم سر بزنید و از سایت‌هایی که در حوزه مسکن فعالیت دارند استفاده کنید.

سایت‌های انگلیسی و فارسی زیادی هستند که خانه‌هایی که برای فروش گذاشته شده را به همراه عکس به شما معرفی می‌کنند. با بازدید از این سایت‌ها می‌توانید با حدود قیمت‌ها و وضعیت بازار مسکن در محله‌های مختلف آشنا شوید.

پس از انتخاب شهر و محله می‌توانید کار بازدید خانه‌ها را آغاز کنید. برای اینکه روند کار سرعت بگیرد بهتر است بودجه نهایی خود برای خرید مسکن را مشخص کنید و امکاناتی که از خانه رویایی خود انتظار دارید را با مشاور مسکن خود در میان بگذارید؛ به این ترتیب راحت‌تر می‌تواند شما را راهنمایی کند.

هرچه تعداد خانه‌هایی که بازدید می‌کنید بیشتر باشد شانس اینکه خانه بهتری را خریداری کنید، افزایش پیدا می‌کند.

چگونگی خرید خانه در کالیفرنیا جنوبی

پیدا کردن خانه سخت‌‍‌ترین مرحله کار است و بیش از چیز دیگری وقت می‌گیرد. زمانی که خانه دلخواه خود را پیدا کنید باید بر سر قیمت با مالک به توافق برسید. پس از این نوبت به انجام مراحل قانونی انتقال سند است.

هر شخصی در آمریکا می‌تواند با ویزا اعم از دانشجویی و توریستی صاحب خانه شود، اما این تضمینی برای دریافت اقامت دائم نخواهد بود. اگر هدف شما از خرید خانه دریافت اجازه اقامت است، باید بگوییم بهتر است راهکار دیگری را امتحان کنید.

Jigar - Persian Dating App

برای اینکه اطمینان حاصل کنید همه چیز طبق روال قانونی انجام شده، می‌توانید از یک مشاور حقوقی هم کمک بگیرید. کار انتقال سند در یک دفتر اسناد رسمی انجام می‌شود و معمولا کمتر از یک ماه سند به نام شما خواهد شد. افرادی که وام بانکی دریافت کردند ممکن است مجبور باشند کمی بیشتر برای دریافت سند صبر کنند.

قبل از انتقال کامل سند، حتما شرایط ملک و مالک را بررسی کنید که بدهی مالیاتی نداشته باشند تا مشکلی هنگام معامله با آن‌ها پیش نیاید.

مراجعه به شهرداری و بررسی طرح‌های توسعه‌ای منطقه هم اقدام خوبی پیش از خرید ملک است، چرا که طرح‌های توسعه‌ای شهرداری می‌تواند روی قیمت‌های آینده ملک تاثیر مستقیم بگذارد.

در آخر باید بدانید که هر ایالت برخی قوانین محلی در خصوص نرخ مالیات و انتقال سند دارد، که باید همه موارد آن را رعایت کنید. دفتر اسناد رسمی مدارک شناسایی دارای عکس و رسید پرداخت وجوه قانونی شما را دریافت کرده و در نهایت کار انتقال سند انجام می‌شود. خرید خانه قدم بزرگی برای زندگی در یک کشور جدید است و همچنین سرمایه گذاری با اهمیتی است؛ پس در طول تمامی مراحل کار دقت کنید همه چیز قانونی انجام شود.

هزینه خرید و اجاره ملک در کالیفرنیا جنوبی

هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مناطق شهری کالیفرنیا جنوبی چیزی در حدود 1100 تا 1500 دلار برآورد شده است. در حومه شهرها هم با مبلغ 900 تا 1600 دلار می‌توانید یک آپارتمان یک خوابه اجاره کنید.

برای اجاره یک آپارتمان بزرگ سه خوابه باید 1700 تا 3000 دلار هزینه کنید و در حومه مراکز شهر با 1500 تا 2500 دلار می‌توانید یک آپارتمان سه خوابه بزرگ اجاره کنید.

قیمت هر متر مربع آپارتمان در مناطق شهری 2500 تا 3600 دلار است و در خارج شهرها با مبلغ 1700 تا 3500 دلار می‌توانید هر متر مربع آپارتمان را خریداری کنید.

مشاور املاک ایرانی کالیفرنیا جنوبی

بهترین مشاور املاک کالیفرنیا جنوبی فارسی زبان هستند، چرا که برقراری ارتباط با آن‌ها برای شما راحت‌تر است و به خوبی می‌توانید نیازها و درخواست‌های خود را مطرح کنید. این افراد که خوشبختانه تعدادشان زیاد هم هست، با فرهنگ شما آشنایی کامل دارند و به همین دلیل خیلی راحت می‌توانند خانه‌ای متناسب با شرایط فرهنگی شما معرفی کنند.

عواملی مثل جنسیت، سن و سطح تحصیلات ملاک‌های خوبی برای انتخاب مشاور املاک نخواهد بود. بهترین مشاوران را می‌توانید در آگهی‌های تبلیغاتی، جستجو در اینترنت و مشورت با ساکنان محلی پیدا کنید. اگر فردی را یافتید که ارتباط برقرار کردن با او راحت بوده و پرانرژی و فعال است، بهتر است او را از دست ندهید چرا که این مشاور املاک فعال می‌تواند روند خرید خانه را برای شما سرعت ببخشد.

بهترین شهرهای کالیفرنیا جنوبی برای زندگی

هنگام خرید ملک علاوه بر توجه به قیمت و امکانات بنا به امکانات شهری و ویژگی‌های جغرافیایی منطقه هم توجه کنید.

اگر بهترین شهرهای کالیفرنیا جنوبی برای زندگی را بشناسید تصمیم‌گیری برای شما ساده‌تر می‌شود. در اینجا چند شهر مشهور و شناخته شده این ایالت را به شما معرفی می‌کنیم.

لس آنجلس

یکی از مشهورترین شهرهای کالیفرنیا جنوبی است که جمعیت بالای ایرانیان ساکن آن از نقاط قوت لس آنجلس به شمار می‌آید. همه جور مغازه ایرانی در این شهر یافت می‌شود و ایرانیان موفق و ثروتمند زیادی در آن ساکن هستند. این منطقه آب و هوای بسیار خوبی دارد و از نظر اقتصادی بسیار پیشرفته به شمار می‌آید. نظام آموزشی پیشرفته و امکانات رفاهی مطلوب از دیگر نقاط قوت این منطقه است.

سن دیگو

یکی از شهرهای ساحلی کالیفرنیا جنوبی است که بیش از 1 میلیون 255 هزار نفر جمعیت دارد. این شهر دومین شهر بزرگ ایالت کالیفرنیا است که به دلیل پایگاه نیروی دریایی، از اهمیت نظامی و سیاسی زیادی برخوردار است. از آنجایی که به مکزیک متصل است، روزانه رفت و آمدهای زیادی از این منطقه بین دو کشور انجام می‌شود و از نظر اقتصادی رونق خوبی دارد. آسمان خراش‌های زیبا و تمیزی شهر از جاذبه‌های این منطقه است. دانشگاه‌های خوبی در این سن دیگو وجود دارد که باعث شده افراد برای ادامه تحصیل در آنجا به مشکل برنخورند.

سن برناردینو

در جنوب شرقی کالیفرنیا واقع است که دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در آن قرار دارد. این منطقه دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است که زمستان‌های آن ملایم و تابستان‌هایی گرم و خشک دارد. اقتصاد این شهر بسیار پویا است و بیش از 207 هزار نفر در آن ساکن هستند. وسعت این شهر 210 کیلومتر مربع بوده و به سبب زیبایی و تمیزی برای زندگی انتخاب مناسبی است.

کالیفرنیا جنوبی منطقه بسیار وسیعی است که شهرهای بزرگ و کوچک زیادی در آن وجود دارد. تعداد ایرانیان این منطقه زیاد هستند و در شهرهای مختلف به ویژه لس آنجلس می‌توانید محله‌هایی که بیشترین ایرانیان در آن‌ها ساکن هستند را پیدا کرده و برای خرید خانه در آن‌ها اقدام کنید.

EXT LINKS:

ممکن است شما دوست داشته باشید