مشاور املاک (تگزاس) • راهنمای خرید خانه

9,160

مشاوران املاک در تگزاس

Join Iranian Realtor

تگزاس یکی از ایالت‌های معروف آمریکا است که در اغلب فیلم‌های وسترن نامی از آن به میان آمده است. شرایط کار و زندگی در این ایالت در سطح مطلوبی است و به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین ایالت‌ها برای زندگی به شمار می‌آید. بسیاری از مهاجرانی که با هدف کار و زندگی بهتر راهی کشور آمریکا می‌شوند در ایالت تگزاس زندگی می‌کنند و شرایط مطلوبی هم دارند. اگر به فکر خرید ملک در تگزاس هستید و می‌خواهید این ناحیه را برای زندگی انتخاب کنید، خواندن این مطلب برای شما مفید است.

درباره تگزاس

10 درصد ایالت تگزاس را کویر تشکیل می‌دهد و به سبب آب و هوای گرم و بیابانی مشهور است. برخلاف تصوری که فیلم‌ها به ما می‌دهد این قسمت از آمریکا پوشیده از بیابان نیست، بلکه شهرهای مدرن زیادی در آن وجود دارد و جمعیت زیاد ساکن، تگزاس را به دومین ایالت پرجمعیت آمریکا تبدیل کرده است.

نفت یکی از ثروت‌های طبیعی این ایالت است که سبب شده مشاغل مختلفی در این حوزه در تگزاس شکل بگیرد. مجوز حمل اسلحه زیادی در این ایالت صادر شده و افراد از نظر قانونی آزاد هستند که در مقابل سرقت و ورود بدون مجوز به ملک شخصی با اسلحه از خود دفاع کنند. در این ایالت مزارع بزرگ و گاوداری‌های زیادی مشغول فعالیت هستند که بخشی از اقتصاد این ناحیه به آن‌ها وابسته است. مراکز دانشگاهی معتبری در تگزاس مشغول فعالیت هستند و برخی از افراد مشهور ایرانی هم در آن‌ها تحصیل کرده‌اند.

شاید برای شما جالب باشد بدانید علاقه مردم این ناحیه به اسلحه تا حدی است که سالانه هزینه زیادی بابت شکار خرج می‌کنند و مزارع مخصوصی در این ناحیه حیوانات وحشی را برای شکار شکارچیان پرورش می‌دهند.

بیشتر ساکنان این ایالت سفید پوست هستند و بخشی از جامعه این ایالت را ایرانی تبارها تشکیل می‌دهند. ایرانیان موفق بسیاری در این ایالت مشغول کار و زندگی هستند و بخش معتبری از جامعه به شمار می‌آیند.

در این ایالت صنایع مختلفی مثل کامپیوتر، پتروشیمی، تحقیقات پزشکی، هوا و فضا و تولید لوازم دیجیتالی پررونق است و مشاغل بسیاری در این حوزه مشغول فعالیت هستند.

راهکارهای خرید خانه در تگزاس

شما انتخاب‌های مختلفی برای خرید خانه و سرمایه گذاری مسکن در تگزاس دارید، مشاور املاک ایرانی در آمریکا در کنار شما هستند که با توجه به انتظاری که از خانه دارید به شما کمک کنند بهترین گزینه را انتخاب کنید.

IranianRealtor.org - Top Iranian Realtors

شما باید 30 درصد هزینه ملک را به شکل پیش پرداخت به بانک بدهید و پس از آن وام مورد نیاز شما ارائه می‌شود. قوانین ایالتی و بانکی تگزاس کمی پیچیده است و شاید خرید ملک برای ایرانیان کمی دشوار باشد به همین دلیل توصیه می‌کنیم قبل از هر اقدامی با یک مشاور ملک معتبر و وکیل قانونی مشورت کنید.

دانستن این نکته هم لازم است که خرید ملک در آمریکا تضمینی برای کسب اقامت دائم نیست و طبق قوانین مجوزی برای کسب اقامت از طریق خرید ملک صادر نمی‌شود.

چگونگی خرید خانه در تگزاس

برای خرید ملک نخستین گام کسب اطلاعات لازم در این زمینه و انتخاب محل مناسب زندگی است. اگر تازه به آمریکا مهاجرت کرده باشید پیدا کردن گزینه‌های مناسب برای شما دشوار می‌شود. مشاور املاک مجوزهای لازم در این زمینه را کسب کرده و به بانک اطلاعاتی املاک دسترسی دارند. هر مورد جدیدی که برای فروش و اجاره در دسترس باشد مشاوران از آن آگاه می‌شوند و به همین دلیل می‌توانند به شما کمک کنند.

ابتدا شهر و محله مورد نظر را انتخاب می‌کنید. خانواده‌ها باید محله‌هایی که امکانات رفاهی مناسب و مراکز آموزشی معتبر دارند را انتخاب کنند. پس از آن باید خانه دلخواه خود را بر اساس بودجه‌ای که دارید انتخاب کنید. پس از انجام مراحل اولیه و توافق با فروشنده باید به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنید و پس از ارائه مدارک شناسایی و تکمیل فرم‌های مربوطه هزینه‌های انتقال مالکیت را پرداخت کنید. در نهایت هزینه خانه را به مالک پرداخت می‌کنید و سند کمتر از 1 ماه به نام شما خواهد بود.

مراحل کار برای افرادی که که به کمک وام خانه خریداری می‌کنند، ممکن است کمی بیشتر طول بکشد. قبل از امضای قرارداد حتما تمام مفاد آن را مطالعه کنید و هر بخشی برای شما نامفهوم بود سوال کنید.

بهتر است از قبل از خرید بررسی کنید که منزل بدهی بانکی نداشته باشد و برای انتقال سند با مشکل قانونی خاصی مواجه نشوید. در نهایت خوب است به کمک مشاور خود بررسی کنید برنامه‌های توسعه‌ای شهرداری و ایالت برای منطقه چیست چرا که روی قیمت آن در آینده تاثیر مستقیم دارد.

هزینه‌های خرید و اجاره ملک در تگزاس

آمریکا از نظر مساحت کشور بسیار بزرگی است، همانطور که هزینه زندگی در ارواین با تگزاس متفاوت است. هزینه‌های خرید و اجاره ملک هم به عوامل مختلفی بستگی دارد و از شهری به شهر دیگر و همچنین محله تا محله دیگر متفاوت است.

عواملی مثل امکانات رفاهی ساختمان، محله انتخابی شما، مصالح بکار رفته در ساختمان، قدمت ملک و شرایط فروشنده در قیمت ملک تاثیرگذار هستند. در تگزاس سه نوع ملک آپارتمانی، ویلایی و روستایی در دسترس خریداران قرار دارد.

Jigar - Persian Dating App

قیمت ملک بسته به تعداد اتاق خواب و مساحت بین 400 هزار دلار تا بیش از 1 میلیون دلار متغیر است. سرمایه گذاری در املاک در طولانی مدت نتیجه می‌دهد و می‌تواند برای خانواده شما انتخاب مناسبی باشد.

هزینه اجاره ملک کوچک در این ایالت در مناطق مرکز شهر بین هزار تا 2 هزار دلار متغیر است و در مناطق حاشیه‌ای بین 750 تا 1100 دلار است. اجاره یک خانه بزرگ با بیش از دو اتاق خواب در مناطق مرکزی شهرها معمولا چیزی بین هزار و 800 تا 3 هزار و 300 دلار هزینه خواهد داشت. در مناطق حاشیه‌ای و روستایی هزینه اجاره ملک چیزی بین هزار و 200 تا 2 هزار دلار است.

مشاور املاک تگزاس

با توجه به وجود تعداد زیاد مشاوران املاک، انتخاب بهترین مشاور املاک تگزاس کار سختی است. شما باید کمی وقت بگذارید و تحقیق کنید، معمولا ساکنان منطقه به انتخاب مشاور خوب کمک می‌کنند. اگر تا به حال در تگزاس زندگی نکرده‌اید خوب است پیش از خرید ملک یک خانه اجاره کنید و بعد از شناخت کامل، راحت‌تر انتخاب خواهید کرد.

در حال حاضر سایت‌های بسیاری در زمینه فروش املاک در آمریکا مشغول فعالیت هستند و مثلا اگر عبارت خرید خانه در آریزونا را سرچ کنید چندین سایت با آگهی‌های فروش به زبان فارسی را مشاهده خواهید کرد. قطعا از طریق عکس نمی‌توان انتخاب کرد اما مشاهده این سایت‌های کمک می‌کنند حدود قیمت در محله‌ها برای شما مشخص شود و بتوانید شرایط و قیمت‌ها را مقایسه کنید.

به این ترتیب قضاوت در خصوص صحبت‌های مشاور املاک ساده‌تر می‌شود. شما با یک جستجوی ساده در سایت‌ها، مجله‌های فارسی زبان و محله‌هایی که ایرانیان در آن ساکن هستند، می‌توانید مشاوران املاک را پیدا کنید و به کمک آن‌ها مراحل خرید خانه دلخواه خود را سریع‌تر طی کنید.

همیشه کمک گرفتن از متخصصان در وقت و هزینه‌ها صرفه جویی می‌کند، به همین دلیل استفاده از مشاوران املاک ایرانی که به فرهنگ و زبان شما آشنا هستند یک انتخاب عاقلانه و اقتصادی است که به خرید بهتر شما سرعت می‌دهد.

بهترین شهرهای تگزاس برای زندگی

در اینجا به برخی از بهترین و معروف‌ترین شهرهای این ایالت اشاره می‌کنیم تا شما راحت‌تر بتوانید شهر دلخواه خود برای زندگی را پیدا کنید.

هیوستون

کشف نفت در رونق این شهر تاثیر زیادی داشته و آن را به پر جمعیت‌ترین شهر تگزاس و چهارمین شهر پرجمعیت آمریکا تبدیل کرده است.

این شهر از طریق بندرگاه با تمام دنیا در ارتباط است و سیستم راه آهن پیشرفته اتصال آن به سراسر آمریکا را امکان پذیر ساخته. مردم این شهر بیشتر در مشاغل مرتبط با انرژی، هوا و فضا و ساخت و تولید مشغول فعالیت هستند. هیوستون یکی از شهرهای پردرآمد جهان است و به همین دلیل از بهترین امکانات رفاهی و آموزشی برخوردار است.

چیزی بیش از 70 هزار ایرانی و ایرانی تبار در این شهر مشغول زندگی هستند و خرید خانه در هیوستون می‌تواند انتخاب خوبی برای کار و زندگی باشد.

دالاس

رشد سریع دالاس توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. مردم این شهر به مهربانی مشهور هستند و امکانات رفاهی و گردشگری آن سالانه بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند. در این شهر مراکز خرید متعددی وجود دارد و اقتصاد پویا و رو به رشدی دارد.

کشت پنبه در این شهر رونق دارد و صنعت راه آهن و نفت آن هم مشهور است. شرکت‌های بزرگ و بین المللی مستقر در شهر دالاس موقعیت‌های شغلی متنوعی را ایجاد کرده‌اند.

حدود 30 هزار ایرانی و ایرانی تبار در کلان شهر دالاس سکونت دارند و در مشاغل مختلف صنعتی و خدماتی مشغول فعالیت هستند. خرید خانه در این شهر به دلیل رشد اقتصادی آن یک سرمایه گذاری طولانی مدت عاقلانه است.

سن آنتونیو

برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نفتی آمریکای شمالی در این شهر مستقر هستند. آب و هوای این شهر چندان با ثبات نیست و گاهی سرمای شدید زمستان را در آن تجربه خواهید کرد. بیشتر ساکنان این شهر مسیحی و کاتولیک هستند. یک جمعیت فعال و کوچک ایرانیان هم در این شهر زندگی می‌کنند که به دلیل شرایط خوب زندگی و مشابهت اقلیمی این منطقه به ایران این ناحیه را برای زندگی انتخاب کرده‌اند. جمعیت این شهر در حال افزایش است و یکی از شهرهای پر رونق و پر جمعیت تگزاس به شمار می‌آید.

آستین

این شهر برای طرفداران هنر به ویژه موسیقی بسیار شناخته شده است و پایتخت موسیقی زنده شناخته می‌شود. یک مرکز نظامی بزرگ ارتش آمریکا هم در آستین مستقر است. صنعت داروسازی و صنایع پیشرفته کامپیوتری در این شهر بسیار پررونق است و اقتصاد شهر را ارتقا داده. گزارش دقیقی در مورد تعداد ایرانیان این شهر در دسترس نیست و جمعیت آن‌ها اندک است. بیشتر ساکنان آستین ریشه اروپایی دارند و از مهاجران این منطقه هستند.

ال پاسو

این شهر در مرز مکزیک قرار دارد و از این جهت در ایالت تگزاس بسیار مهم است. ال پاسو یک دانشگاه مشهور دارد که باعث شده زندگی دانشجویی در آن جریان داشته باشد. ال پاسو یک شهر پرجمعیت است و به دلیل وجود رودخانه ریوگراند که به مکزیک جاری می‌شود سرسبز و زیبا است. بخشی از ساکنان آن را مکزیکی‌ها و لاتین تبارها تشکیل می‌دهند. اقتصاد پویایی دارد و با وجودی که ایرانیان زیادی در آن ساکن نیستند، جای خوبی برای کار و زندگی است.

EXT LINKS:

 

ممکن است شما دوست داشته باشید