مشاور املاک (تورنتو) • راهنمای خرید خانه

7,176

مشاوران املاک در تورنتو

Join Iranian Realtor

تورنتو به دلیل امنیت بالا و سطح زندگی عالی شهروندانش همواره به عنوان یکی از مراکز مهاجرتی محبوب ایرانیان شناخته می‌شود. طی سال‌های اخیر بسیاری از ایرانیان در این شهر اقدام به خرید خانه کرده‌اند و در محله‌های مختلف مستقر شده‌اند. جامعه ایرانیان ساکن تورنتو مشغول کار و تحصیل هستند و می‌کوشند آینده بهتری برای خود و اعضای خانواده‌شان بسازند. تورنتو به نظام آموزشی پیشرفته، اقتصاد پویا و امنیت بالا مشهور است و خرید خانه در این شهر یک سرمایه گذاری خوب است. اگر قصد خرید خانه در این شهر را دارید، حتما به مشاور املاک ایرانی نیاز پیدا می‌کنید و خواندن این مطلب برای شما مفید است.

Shervin_Mohammadian_Toronto

درباره تورنتو

تورنتو پر جمعیت‌ترین شهر کشور کانادا و مرکز استان انتاریو است. کشور کانادا به صورت فدرال اداره می‌شود و هر استان آن قوانین مخصوص به خودش را دارد. ایرانیان ساکن کانادا اغلب دو تابعیتی هستند و به عنوان شهروندان ایرانی کانادایی شناخته می‌شوند.

کانادا یک کشور مهاجر پذیر است و به سرمایه و نیروی انسانی مهاجران برای دستیابی اهداف توسعه‌ای دراز مدت خود نیاز دارد. در سراسر تورنتو می‌توانید رستوران‌ها، مغازه‌ها و فروشگاه‌های ایرانی زیادی را پیدا کنید. برخلاف برخی شهرهای آمریکا مردم تورنتو به فرهنگ‌های مختلف احترام می‌گذارند و مهاجران با آرامش و امنیت می‌توانند زندگی کنند.

امکان رشد و پیشرفت برای همه شهروندان کانادا وجود دارد و بسیاری از مدیران و سیاستمداران سطح بالای این کشور را مهاجران موفق تشکیل می‌دهند.

سیستم حمل و نقل عمومی تورنتو بسیار پیشرفته است و مردم اغلب ترجیح می‌دهند بجای وسیله شخصی از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

تورنتو پایتخت اقتصادی کانادا به شمار می‌آید و شرکت‌های بزرگ زیادی در آن مشغول فعالیت هستند، به همین دلیل موقعیت‌های شغلی متنوعی در این کشور وجود دارد.

خرید خانه در تورنتو

IranianRealtor.org - Top Iranian Realtors

خرید خانه در تورنتو به ویژه برای افرادی که به تازگی وارد این شهر شده‌اند ممکن است یک دغدغه بزرگ باشد. علاوه بر اینکه شناخت کاملی از شهر ندارید، عدم آشنایی با قوانین و مقررات هم ممکن است مشکلاتی را برای شما ایجاد کند. مشاور املاک ایرانی با زبان و فرهنگ شما آشنا است و می‌تواند بهترین گزینه‌ها را بر مبنای نیاز و بودجه‌ای که دارید به شما معرفی کند.

همچنین مشاوران املاک قادر هستند از هدر رفت سرمایه شما جلوگیری کرده و در هزینه‌ها صرفه جویی کنند. کار مشاور املاک این است که دائما موارد ارائه شده در بازار را تحت نظر داشته باشد، به همین دلیل اگرچه شما می‌توانید شخصا برای پیدا کردن خانه دلخواه خود اقدام کنید اما با کمک گرفتن از متخصص کارها سرعت بیشتری می‌گیرد.

حتی آن‌ها که قصد فروش واحدهای ملکی خود را دارند هم با استفاده از مشاور می‌توانند سریع‌تر مشتری پیدا کنند. خوشبختانه مشاور املاک فارسی زبان زیادی در سراسر تورنتو مستقر هستند که با یک جستجوی ساده در فضای وب می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید.

خرید خانه در تورنتو و مجوز اقامت

بسیاری تصور می‌کنند با خرید ملک در تورنتو می‌توانند اقامت دائم کانادا را به دست آورند. خرید خانه برای افراد خارجی در کشور کانادا آزاد است اما به معنای دریافت مجوز اقامت نیست. روش‌های مختلفی برای کسب اقامت کانادا مثل مهاجرت تحصیلی، ازدواج، کارآفرینی، سرمایه گذاری و پناهندگی وجود دارد اما اینکه با خرید ملک بتوانید شهروند کانادا شوید امکان پذیر نیست.

خرید خانه یک روش سنتی سرمایه گذاری در این کشور هم به حساب نمی‌آید و با وجود توسعه اقتصادی و افزایش مسکن کمتر کسی به سرمایه گذاری در این حوزه فکر می‌کرده است. خرید خانه بیشتر برای تامین سرپناهی برای زندگی مطرح بوده که در دراز مدت هم می‌تواند برای اعضای خانواده یک سرمایه گذاری باشد.

بنابراین توصیه می‌کنیم ابتدا برای دریافت اقامت کانادا اقدام کنید و بعد از اینکه شرایط آن مهیا شده برای خرید خانه اقدام کنید، چون خرید خانه امتیازی برای دریافت اقامت نخواهد بود.

بازار مسکن در کانادا بسیار رقابتی است و در اغلب مواقع میزان عرضه از تقاضا در آن بیشتر است به همین دلیل کمک گرفتن از مشاوران متخصص به شما کمک می‌کند انتخاب بهتر و سریع‌تری داشته باشید.

چگونگی خرید خانه در تورنتو

افرادی که ساکن کانادا نیستند هنگام خرید خانه باید در ابتدا 35 درصد قیمت خانه را پرداخت کنند و مالیات 15 درصدی خرید ملک در تورنتو را هم بپردازند. شهروندان کانادا از پرداخت این مالیات معاف هستند. بهتر است هنگام خرید ملک از مشاور املاک ایرانی در کانادا که به قوانین این کشور مسلط است استفاده کنید تا بتوانید بدون دغدغه خرید خود را انجام دهید.

Jigar - Persian Dating App

شما با در اختیار داشتن ویزا، کارت شناسایی عکس دار و تکمیل مدارک لازم می‌توانید نسبت به خرید ملک اقدام کنید. مراحل کار بسیار شبیه ایران است، به کمک مشاور املاک خانه دلخواه خود را پیدا می‌کنید و بر سر قیمت به توافق می‌رسید.

پس از توافق، مدارک لازم برای شما ارسال می‌شود که با امضای آن به معامله رسمیت بدهید. شما این حق را دارید تا پیش از امضای قرارداد از محل بازدید کنید. باید ملک بررسی شود که به عنوان ضمانت نامه در اختیار بانک خاصی قرار نگرفته باشد یا منزل شامل بدهی خاصی نشده باشد.

سپس توافقنامه بین طرفین امضا شده و خریدار در مقابل واریز وجه، کلید منزل را دریافت می‌کند.

هزینه‌های خرید و اجاره ملک در تورنتو

تورنتو یکی از گران‌ترین شهرهای کانادا است و به همین دلیل قیمت ملک در این شهر کمی بالاتر از سایر شهرهای کانادا است. قیمت خرید خانه در کانادا در محله‌های مختلف متغیر است و بسته به مصالح ساختمانی بکار رفته در خانه، امکانات موجود در آن و شرایط ملک تعیین می‌شود.

هزینه ارزان‌ترین خانه در تورنتو تقریبا حدود 400 هزار دلار است و متوسط خرید ملک در این شهر کمی بیش از 800 هزار دلار است. فراموش نکنید این هزینه ملک است و در کنار آن هزینه‌های جانبی مثل هزینه انتقال، دریافت گواهینامه Estoppel واحدهای مجزا، مالیات کالا و خدمات، هزینه دفتر اسناد رسمی و مشاوران املاک را هم باید پرداخت کنید.

خانه‌های ویلایی فول امکانات در بهترین محله‌ها بسیار گران‌تر از نرخ متوسط خرید خانه است و گاهی تا میلیون‌ها دلار کانادا مبادله می‌شود. شما بسته به بودجه‌ای که در اختیار دارید و نیازهای خود می‌توانید در محله‌های مختلف خانه دلخواه خود را خریداری کنید. افرادی که موفق به دریافت اقامت کانادا شوند می‌توانند برای خرید ملک در این کشور وام بگیرند.

اجاره ملک هم در این کشور شرایط خاص خود را دارد. شهروندان در این کشور امکان اقامت در پانسیون، خانه‌های دانشجویی، آپارتمان و خانه‌های ویلایی مستقل را دارند. بنابراین بسته به بودجه‌ای که در اختیار دارید حتما خانه‌ای برای شما پیدا می‌شود.

اجاره منزل معمولا چیزی بین هزار تا 2 هزار دلار است و گاهی تا بیش از 4 هزار دلار در ماه هم افزایش پیدا می‌کند.

مشاور املاک تورنتو

مشاوران املاک ایرانی که در تورنتو مشغول فعالیت هستند، پس از اخذ مجوزهای لازم به شکل قانونی مشغول به کار شده‌اند. بهترین مشاور املاک در تورنتو توانسته است با انجام معاملات موفق فراوان، اعتباری در بازار کسب کند و نزد ایرانیان شناخته شده هستند. برای پیدا کردن آن‌ها کافی است یک جستجوی ساده در اینترنت بکنید یا از چند نفر پرس و جو کنید تا بهترین مشاور املاک را به شما معرفی کنند.

شما می‌توانید از مشاوران املاک کانادایی هم استفاده کنید اما مشاوران ایرانی ضمن آشنایی با زبان شما این مزیت را دارند که به محله‌هایی که ایرانیان بیشتری در آن ساکن هستند مسلط‌ترند و همچنین با نیازهای فرهنگی شما بیشتر از کانادایی‌ها آشنا هستند.

برای خرید ملک در کانادا خوب است با مشاوران حقوقی مشورت کنید چراکه راهکارهایی که آن‌ها ارائه می‌دهند می‌تواند جلو زیان‌های اقتصادی آینده شما را بگیرند.

بهترین محله‌های تورنتو برای زندگی

بیشتر ایرانیان ساکن تورنتو در دو محله ویلو دیل و ریچموند هیل ساکن هستند. اما به دلیل تعداد بالای ایرانی‌های ساکن این شهر در هر محله‌ای می‌توانید چند ایرانی پیدا کنید. در اینجا به معرفی معروف‌ترین و محبوب‌ترین محله‌های این شهر می‌پردازیم تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

ویلو دیل

یکی از محله‌های حومه تورنتو به شمار می‌آید که ایرانیان زیادی در آن ساکن هستند، موقع راه رفتن در خیابان‌های آن می‌توانید افرادی که به زبان فارسی باهم صحبت می‌کنند و فروشگاه‌های ایرانی را مشاهده کنید، بنابراین کمتر حس غربت به شما دست می‌دهد.

قیمت خانه‌ها در این محل تقریبا با متوسط نرخ خرید مسکن در کانادا برابری می‌کند. از این محل تا مرکز شهر می‌توانید با وسایل نقلیه عمومی رفت و آمد کنید.

ریچموند هیل

این محله در شمال شهر تورنتو واقع شده و به دلیل تعداد بالای ایرانیان برای خرید ملک طرفداران زیادی دارد. با مترو نیم ساعته از این محله می‌توانید به شمال و مرکز شهر بروید.

این محله یکی از شهرک‌های مدرن استان انتاریو به شمار می‌رود و از نظر اقتصادی و امکانات رفاهی در شرایط مطلوبی قرار دارد.

این محله به مراکز آموزشی عالی و مراکز خرید خوب بسیاری دسترسی دارد و برای زندگی خانوادگی یک انتخاب مناسب به حساب می‌آید.

آنکس

محله آنکس یکی از مشهورترین محله‌های این شهر است که بیشتر کارمندان و دانشجویان در آن ساکن هستند. هزینه زندگی در این محله به نسبت مناسب است و به دلیل وجود کارمندان و دانشجویان منوی رستوران‌ها قیمت مناسبی دارند.

امکان دسترسی این محله به مترو بسیار مطلوب است و از آنجا به راحتی می‌توانید به سراسر شهر بروید.

در سال‌های اخیر تعداد دانشجویان این محله به دلیل نزدیکی به دانشگاه رو به افزایش گذاشته‌اند. البته دانشجویان تنها ساکنان این محل نیستند و خانواده‌های زیادی هم در این منطقه ساکن هستند.

کینگ وست

این محله شلوغ در مرکز شهر واقع شده و روح پرانرژی و شاد شهر به شمار می‌آید. آن‌ها که به شلوغی و جنب و جوش علاقه دارند حتما می‌توانند در این محله روزهای خوبی داشته باشند و از فضا لذت ببرند. البته شلوغی با ترافیک سنگین همراه است و ساکنان این محله باید با آن کنار بیایند.

خانه‌های این محله اغلب نوساز و بسیار زیبا هستند و امکانات رفاهی بسیاری مثل پارکینگ و باشگاه ورزشی دارند. یکی از خوبی‌های این محله آن است که همه چیز در دسترس شما قرار دارد و می‌توانید به راحتی خرید کنید.

یورک ویل

از محله‌های شناخته شده و تقریبا گران تورنتو است، خانه‌های این محله گران‌تر از متوسط قیمت‌ها در کانادا است اما اگر خوب بگردید و از مشاوران توانا استفاده کنید، حتما می‌توانید خانه دلخواه خود را در این محله هم پیدا کنید.

رستوران‌های این محله بسیار گران هستند و مغازه‌های لوکس زیادی در یورک ویل یافت می‌شوند. اگر اهل خرید کالاهای اصلی و تجملاتی هستید این محله برای شما انتخاب مناسبی است. در این محله فستیوال فیلم برگزار می‌شود و بسیاری از هنرمندان معروف به آن رفت و آمد دارند.

دیویس ویل

یکی از محله‌های خوب با قیمت مناسب است که زیاد هم شلوغ نیست و برای زندگی هم مناسب است. مردم تورنتو برای پیاده روی و دوچرخه سواری به این محل سر می‌زنند. امنیت آن بالا است و مسیرهای دسترسی فراوانی به نقاط مختلف شهر دارد.

فروشگاه‌های ارزان قیمت، هوای مناسب و امکان پیاده روی باعث شده خیلی‌ها به خرید خانه در این محل تمایل داشته باشند.

 

EXT LINKS:

?Why Join Toronto Realtors

ممکن است شما دوست داشته باشید